Tämän todellisen terroristin teoilla ei ole mitään tekemistä sodan kanssa. Mikäli oikein muistan inttiajoista niin sotaan ei kuulu ampua siviilejä panssareilla eikä hajoittaa viattomien perheiden koteja puhumattakaan aseettomien ja antautuvien ihmisten teloituksista. Sharon on murhaaja rikoksista ihmisyyttä vastaan. Jos tämä on oikeutettua juutalaisten uskonnossa ei tarvitse muita pilkata.
SHARON ON MURHAAJA
alikessu
201174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 39 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Etkös katsonut äsken dokkaria palestiinalaisterroristeista, jotka eivät edes yrittäneet peitellä sitä tosiasiaa että he piileskelevät tarkoituksella siviiliväestön selän takana. Jos joku haluaa suojella tällaisia hulluja ja vaarantaen oman perheensäkin niin syy ja vastuu on yksinomaan heillä eikä israelilaisilla. Nytkin jotain saatanan kommari-pasifisteja on raahannut itsensä sen roiston suojaksi. Kaikki pitäis ampua sijoilleen kyselemättä!
Siis näin päin..
Noin siinä käy, kun valitaan pääministeriksi kenraali.
Kovan linjan paskiainen se on , idioottisotaisa ja täysin tunteeton tekemilleen vääryyksille.
Ja toinen maailman sotahullu on Bush.
Maailman sivu on paras ratkaisu ollut "ampua kaikki". Eikö vain?
Mitä parempia ampuma-aseita kehitetään, sitä paremmin ja tehokkaammin voi "ampua kaikki".
Ihmiskunta edistyy: mitä tehokkaammin voidaan "ampua kaikki" ja mitä näpsäkämmin tuosta oikeudesta ja velvollisuudesta muistutetaan, sitä nopeammin olemme kohonneet korkeimpaan ihmisyyteen.
OLisitko 1930- ja 1940-luvuilla ollut niiden joukossa, joden mielestä juutalaiset joutaisi "ampua kaikki"?
Ariel Sharonin ja Jasser Arafatin suhteissa on myös kauas menneisyyteen ulottuva henkilökohtainen vihanpito.
Vanhojen herrojen pitäisi järjestää kaksintaistelu puolueettomalla maaperällä kansainvälisessä valvonnassa.
Kerrankin joku menee asian ytimeen.
...terroristi ja Jumalan palvoja ?
Ettekö tiedä ??
No....en minäkään.
.....etten ole terroristi! :)
>>>>Miten eroaa toisistaan...
Kirjoittanut: theos, 1.4.2002 klo 12.15
...terroristi ja Jumalan palvoja ?
Ettekö tiedä ??
No....en minäkään.
Joo :) Kohta hän on massamurhaajakin.Profeetta Jesaja,joka ennusti Jeesuksen ristinkuoleman Jesaja 53:ssa,ennusti myös mm.sen,että Damaskos hävitetään kaupunkien luvusta Jesaja 17:ssa.Joten olkaahan kiltisti!Tämä teksti ei muuten ole mikään aprillipila :(
Kirjoitin tämän toisaalla mutta haluan sanoa sanottavani myös tässä koska täälläkin näkyy olevan ihmisiä jotka eivät hoe muuta ku TAPETAAN KAIKKI !
Muistellaanpa Vietnamia, persianlahden sotaa Afganistania tai mitä tahansa konfliktia niin jokaisessa on tullut ilmi ilmiö nimeltä sotasensuuri. Kun arafat eristetään täysin ulkomaailmasta ja Ramallah on julistettu alueeksi jossa puolueettomat toimittajatkin pakotetaan pois jopa väkivaltaa käyttäen voi Israel käytännössä käyttää tämän jälkeen minkälaisia voimatoimia tahansa mm. siviilejä kohtaan. Muita kirjoituksia mukaillen on kaksinaamaista USA:n puolelta olla maailman ihmisoikeuksien perikuva ja sallia tämä murhenäytelmä. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä että mm. Israelin ja Israelin myönteiset mediat saavat lähettää propagandaa (valehdella/vääristellä) vapaasti palestiinalaisten saadessa ääntään kuuluville hyvin rajoittuneesti (oikaista valehtelu/kertoa oma näkökulma).
Ministeri (evp. kenraali) Sharonilla on ilmeisesti todella radikaali "palestiinalaisten lopullisen ongelman ratkaisu" kuten hän on itse todennut mutta onko se todellinen ratkaisu turvata myös Israelilaisten turvallinen elämä myös tulevaisuudessa vaiko vain Sharonin elinaikana ? Epäilen. Tästähän on jo merkkejä mm. länsimaiden (mm. EU:n) vastaisesta mielialasta Israelilaisia kohtaan. Sympatia siirtyy yhä enemmän ja enemmän palestiinalaisten puolelle ja vaikka olen itse realisti niin se on minun puolelta tapahtunut jo aikaa sitten.
YK on jenkkien perseennuolija. Maksaahan se suurimman summan valtiona sille. Siksi on turha olettaa sen juuri mitään tekevänkään tässä asiassa. Päätöslauselmiahan voi tehtailla vaikka kuinka paljon mutta kuka niitä uskoo. Menihän jenkitkin Panamaan ja YK ja jäsenvaltiot tuomitsi sen. Mikä oli lopputulos? Pienet nuhtelut ja parissa päivässä kukaan ei edes muistanut mitä tapahtu.
" Menihän jenkitkin Panamaan ja YK ja jäsenvaltiot tuomitsi sen. Mikä oli lopputulos? Pienet nuhtelut ja parissa päivässä kukaan ei edes muistanut mitä tapahtu. "
Onhan siitä nyt enemmän aikaa kuin pari päivää?
Ymmärsitkö? hi hi -;)
Katsoitteko uutiset ? Sähköt ja vedet poikki kaupungeista, liikkuminen rajoitettu... Kun siviilit ei saa ruokaa ja vettä ei luoteja tarvita. Muistakaa mitä Irakissa on tapahtunut siviiliväestölle ja kuinka monta sataa tuhatta ihmistä siellä on menehtynyt pelkästään aliravitsemukseen.
hyväkin ystävä noille kahdelle PASKIAISELLE eli Saddamille ja Arafatille?
Siviiliväestö ei edusta noita kahta pölvästi.
mistään mitään?
Nimenomaan palestiinalaisten taktiikkana on piilottaa kaikki terroristit siviilien sekaan.
Sitten kun Israel puhdistaa terroristeja, niin joskus osuu vahingossa myös siviileihin johtuen heidän omasta taktiikastaan. Silloin nostetaan hirveä haloo, kuinka Israel surmaa siviilejä.
Koeta nyt tajuta, miten homma pelaa.
Israel on ampunut tänään kovilla myös rauhaa levittäviä ulkomaalaisia mielenosoittajia. 7 ihmistä on haavoittunut joista 2 vakavasti. Ampuisitko sinä siviilejä samanlailla sotilaana kuin nämä raukkamaiset pelkurit ?
Mitäs menevät tulilinjoille! Israelilla on oikeus tuhota vastustajansa.Vanhassa testamentissa ei saanut jättää miehiä,naisia,lapsia eikä eläimiä henkiin.Jos jätettiin,siitä tuli rangaistus.Sääli on joskus pahasta.
Me olemme sorrettu kansa joten puolustamme vain itseämme. Jasser Arafat joutaa helvettiin vieden kaikki palestiinalaiset mukanaan. Me olemme valittu kansa.
Juutalaiset haluavat rauhaa mutta puolustamme olemassaoloamme