Saksa,Itävalta,Tanska,Hollanti ja RUOTSI.Eipä tarvi maksaa sitä mitä pitäisi EUlle jäsenyydestä.Rabattia pukkaa.Suomi maksaa taas kiltisti omansa ja myös Ruotsin osuutta.Kummall7sta vaikka Suomen talous huonompi.Miksi Suomen poliitikot ei vaadi vaan alistuu. Tollot hölmöläiset.
Taas KalleAnkat säästää
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Johtusko yhtään siitä, et eurooppaministerinä on pahimpaa laatua oleva globalisti ja Suomen vihaaja Tutti Typpyräine, jonka ilmeisesti euro-herrat on lahjonu jolllan bahaman ilmasella lomaosakkeella? Koska kukas sen iisimpi lahjoa, kun vasurit! :)
Tsekatkaas piruuttaa joskus vaikka jenkkilästä et minkä puolueen poliitikkoja siel aina eniten jää kiinni korruptiosta ja muista rikoksista! :/
Miten v8i olla mahdollista että tällainen menee läpi.Kun Ruotsikin saa alennusta EUmaksuihin eikä maksa osuuttaan kokonaan eikö pitäisi olla vähemmän sanomista.Ei kuulu edes euroalueeseen. Ruotsi todellakin nyhtää rusinat pullasta.
Saksa ei kuulu tuohon ns. nuukaan nelikkoon.
Poliitikot myyvät persettään jotta saavat hyvän viran palkinnoksi kun tekevät Suomelle ensin valtavia tappioita ja typeriä sopimuksia, vrt. Käteinen ja urpolainen ja nyt nykyiset poliitikot haluavat uuden suojiksen politiikan jälkeen.
Tuollaisia maanpettureita on Suomen politiikka täynnä.