Miksi ateistit ovat usein niin arrogantteja ja

ylimielisiä, ikäänkuin olisivat oleet paikalla maailman syntyessä ja laukovat itserittoisia mielipiteitä asioista, joista ei inhimillisesti ottaen voi lausua mitään varmaa tai eksaktia.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi uskovat ovat aina niin arrogantteja ja ylimielisiä, ikäänkuin olisivat oleet paikalla maailman syntyessä ja laukovat itserittoisia mielipiteitä asioista, joista ei inhimillisesti ottaen voi lausua mitään varmaa tai eksaktia.

Äänestä
  • Joskus tuntuu siltä, että ne omahyvyisyydessään ovat todistaneet Jeesuksen ylösnousun.
    Puheet ovat suuria.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joskus tuntuu siltä, että ne omahyvyisyydessään ovat todistaneet Jeesuksen ylösnousun.
    Puheet ovat suuria.

    Uskovilta löytyy vain infantiilia inttämistä, eikä faktan murustakaan koskaan. Siksi puhummekin aina uskosta, emmekä tiedosta. Usko eli luulo ei vaan koskaan ole oikean tiedon väärtti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joskus tuntuu siltä, että ne omahyvyisyydessään ovat todistaneet Jeesuksen ylösnousun.
    Puheet ovat suuria.

    Luterilaisilla omahyvyisyydessään siis. PH:n Palli Hien nuuskimisen ja muiden syyttelyn jälkeen redartismiin autuaasti taantuneet viinalipsukörtit eivät taannu enää työelämään Jeesuksen nähtyään pullonpohjista

    Äänestä

Ateistit ovat aina oikeassa ja siksi uskovaisia harmittaa.

Äänestä

Avaaja lisää että suriseva suolimasiitin DILDO on monen ikäätyneen syntiviekas evankelistamiehen ainoa ystävä. Se kuuntelee ja vastaakin heidän surinaansa kuin ystävä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ylimielisiä, ikäänkuin olisivat oleet paikalla maailman syntyessä ja laukovat itserittoisia mielipiteitä asioista, joista ei inhimillisesti ottaen voi lausua mitään varmaa tai eksaktia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu