Miten tällainen miesvihaa ajava puolue voi olla hallituksessa?

Anonyymi

Tämä twiitti osoittaa että vihreät ajavat misandriaa eli miesvihaa. Miksi Persujen Hankamäki kirjasta vietiin valtiontuet vaikka puolue sanoutui näkemyksistä irti? Mäenpään pikkuvitsista valtakunnansyyttäjä nosti jutun mutta ei tästä Vihreiden vihapuheesta?

https://twitter.com/ToukoNiinimaki/status/1282612105590571008

Tämän takia älkää miehet äänestäkö yhtäkään vasemmistopuoluetta koska ajavat miesvastaista feminismiä. Vain Ps, Kok, Kd ja kepun oikeistosiipi puolustaa teitä. Tehdään seuraavissa vaaleissa muutos tähän misandrian ajamiseen ja äänestetään oikeistohallitus valtaan ja punvihreät femakot oppositioon.

11

903

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miehenä ei tulisi mieleenkään äänestää ikinä vasemmistopuoluieta tai vihreitä

    • Anonyymi

      Olen valkoinen lihaa syövä heteromies, ja äänestän silti vasemmistopuolueita. Miksikö? Koska ymmärrän, mitä tasa-arvolla oikeasti tarkoitetaan, arvostan naisia ihmisenä enkä elä kuplassa missä esimerkiksi persut latelevat yhtä totuutta.

      • Anonyymi

        Miehille et kuitenkaan halua ihmisoikeuksia esim. Tasa-arvoista asevelvollisuutta, isyyshuijausten lopettamista, puuttumista poikien syrjäytymiseen yms?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Miehille et kuitenkaan halua ihmisoikeuksia esim. Tasa-arvoista asevelvollisuutta, isyyshuijausten lopettamista, puuttumista poikien syrjäytymiseen yms?

        Kukapa ei haluaisi.

        Samalla kun tämä "miehet" ry:n viestintäjohtaja runoili kauniita sanoja miesten monimuotoisuudesta, hän niputti yhdessä twiitissä kaikki miehet samaan väkivaltaiseen ja turvattomuutta lisäävään ryhmään.

        Vihapuhetta, vastakkainasettelua, sukupuoleen perustuvaa ennakkoluuloa. Juuri sitä, mitä kaikki feministit ilmoittavat vastustavansa, ellei se sitten kohdistu miehiin.

        Uskottavuus? Se on feministien ongelma.


    • Anonyymi

      Huhhuh... Piti katsoa mistä puolueesta tämä on. Noniin, vihreät! Vai olisiko tämä myyrä, joka vetää feminismin överiksi ja nakertaa sillä tavalla vihreän puolueen kannatusta.

      Ei meinaan kukaan henkisesti terve tällaisia puhu. Tämä on silkkaa vihapuhetta josta pitäisi antaa tuomio. Korvatkaa miehen tilalle jokin muu ryhmä. Hulluksi maailma mennyt.

    • jouMan

      Jou, hyvä nosto, vanha juttuhan tämä alkaa olla muutta kiinnostava.

      Sama tyyppi on "miehet ry":n hallituksen viestitävastaavana. Miehet ry:n missiona on "intersektionaalisen feminismin arvojen esille tuominen ja edistäminen". (https://miehetry.fi/visio/)

      Kiinnostuin. Sivuilla puhutaan ihan kauniita sanoja. Tämä tyyppi on kuitenkin ry:n tiedottaja, ja twiitissään niputta kaikki miehet samaan väkivaltaiseen ryhmään.

      Tämä twiitti vie kaunniilta sanoilta pohjan. iFeministi ei voi peitellä miesvihaansa, vaikka itse onkin mies. En ymmärrä?

      Toinen pointti ; miehet ry:n hallituksen jäsenistä Salakka, Niinimäki, Kivistö on vihreitä. Suihkonen on vasemmistolainen. Miska Karhu feministipuolueesta ja muista en löytänyt.

      Johtopäätös : intersektionaalinen feminismi on puoluepolitisoitunut.

    • Anonyymi

      Tämmöisiä länsimaisen kulttuurin tuohoavia suvakki ämmiä en äänestä ikimaailmassa ja niiden edustamat puoluetoimistot pannaan keinoja kaihtamatta Niihin pitäisi ottaa jämäkämpi ote ja potkaista sinne minne ne kuuluukin ,paska tunkiolle keinoja kaihtamatta.
      Ainoaita puolueita mitä äänestän on PERUSSUOMALAISET ja kokomus. Toistaiseksi, katotaan miten menee tulevaisuudessa. Diktatuuri on varteen otettava vaihtoehto näiden suvakki lässyjen eliminoimiseksi.

    • Anonyymi

      Tiedoksi: Vihreät eivät ole poliittinen puolue vaan RIKOLLISJÄRJESTÖ aiva kuten MAFIA Italiassa. He ovat usein kannustaneet ihmisiä rikkomaan lakia ja tehneet sitä tieten tahtoen itsekin.

      Elokapina on heidän alajärjestönsä ja he ovat rikollisjärjestö, joka sanoo rikkovansa lakia saavuttaakseen päämääränsä.

      Vihreät on vaaraallinen puolue. RKP taas kertakaikkisen turha.

    • Anonyymi

      Vihreät eivät ole mikään miesvihapuolue. Ainoat suurimmalta osin epätasa-arvoisimmat puolueet ovat Perussuomalaiset, Kristillisdemokraatit sekä natsipuolueet. Jälkimmäinen tosin on 100% epätasa-arvoinen, mutta nämä puolueet elävät omassa kuplassa ja eivät tiedä mikä se totuus on.

      • Anonyymi

        Muuten vaan vaativat Suomelta feminististä politiikkaa. Mistä kummasta johtuu, että nykyinen vihreät ei puoleena oikein innosta miespuolisia äänestäjiä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muuten vaan vaativat Suomelta feminististä politiikkaa. Mistä kummasta johtuu, että nykyinen vihreät ei puoleena oikein innosta miespuolisia äänestäjiä?

        Vihreät on tunnustuksellinen intersektionaalisen "feminismin" kannattaja. Tämä ei ole feminismiä.

        https://www.vihreat.fi/ajankohtaista/nostamme-suomen-tasa-arvon-karkimaaksi/

        Epätasa- arvoisten rakenteiden huomioon ottaminen ja kaikenlaisen epäoikeudenmukaisuuden vastustaminen eivät ole tietenkään väärin. Intersektionaalisuus kuitenkin edustaa uskonnolliseen dogmijärjestelmään verrannollista kulttia enemmän kuin mitään muuta. Tämän woke- kultin uskonkappaleiden mukaan epäoikeudenmukaisuutta ja syrjintää ei saa nähdä muualla kuin intersektionaalisten uskonkappaleiden sanelemissa puitteissa. Vain ei- valkoinen voi olla rasismin uhri, valkoinen ei voi olla rasismin uhri. Naiseudessa ei ole etuja, eikä miehenä olemisessa negativiisia puolia jne.

        Feminismi ei edusta tätä ajatusmaailmaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      162
      6087
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      58
      4648
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4410
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4249
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2652
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      61
      2162
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1642
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      127
      1487
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1431
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1308
    Aihe