Miksi kielteisen päätöksen saaneet

Anonyymi

Turvikset saavat valittaa päätöksestä? Kun sanotaan ala vetää takasin kotiisi, niin se tarkoittaa sitä. Ei siinä mitään urputusaikoja enää tarvita,menkööt kotimaahansa myymään huumeita.

6

<50

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin, ja miksi meillä tarvitaan monta oikeusastetta? Miksi Kelan, TE-keskuksen ym. päätöksistä saa valittaa? Ei virallisissa asioissa erehdytä, ensimmäinen riittäköön aina ja kaikessa.

      • Anonyymi

        Saahan niistä juu valittaa mutta eihän se koskaan johda mihinkään, ainakaan kun on kantiksesta kyse.


    • Anonyymi

      Niin ja karkoitus kuljetukset pitäisi suorittaa työpaikoissa, kyllä niissä joku lukittava soppi löytyy.
      Terveisin Tampereen mies 46v.

    • Anonyymi

      Jos turvapaikkan ei ole oikeutta niin, mene kotiisi.

    • Anonyymi

      siks kun turvis haluaa tulla tänne ilmaiseen paratiisiin ja saada kelan rahoittama ajokortti ja auto plus taulutv:n ja uuden älypuhelimen tekemättä mitään sen eteen jotta mamu voi päivät pitkät helsingin rantsuilla tiirailla nuorten naisten perseitä ja kruisailla autolla ympäriinsä

      • Anonyymi

        Mutta kun se Ohisalo haluaa kielteisen turvapaikan saaneille työluvat. Eiköhän ne hatkaan lähde, jos työhön pakotetaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      161
      906
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      82
      750
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      57
      741
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      56
      665
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      623
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      572
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      556
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      537
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      535
    10. 26
      521
    Aihe