Avun saamiseksi.
Nimim. Kokemusta on.
Nimim. Kokemusta on.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nälkälakkokin taitaa olla mahdollinen mutta minusta tuntuu että olen kuollut koko Kela järjästelmälle ja koko yhteiskunnalle sentään ollut joskus työtätekevä mutta enää ei tulis mieleenkään hyödyttää tätä yhteiskuntaa millään lailla. Pitäkööt tunkkinsa.
Haluaisin irtisanoutua sipi-yhteiskunnasta
Millainen tilanne sinulla on / on ollut? Meillähän pitäisi olla kattava sosiaaliturva, jossa väliinputoajia ei pitäisi olla, mutta tietenkään systeemi ei ole aukoton. Ja valitettavasti näyttää siltä, että jos hätää kärsivä saa virheellisen päätöksen, asian korjaaminen vie valtavan kauan - olen usein miettinyt, millä siihen saakka voi pärjätä, jos korjausta joutuu odottelemaan kuukausia.
Juurihan sanottiin televisiossa, että Suomi on luokkayhteiskunta. Hyvin toimeentulevilla on asiat hyvin ei sillä toisella puoliskolla.
Koronan torjumiseksi ei näin mätäpaskassa yhteiskunnassa pidä tehdä yhtään mitään!
Tulispa nyt se toinen aalto mahdollisimman pian ja voimakkaana!
Roskaporukka voisi mennä töihin.
Oikein yhteiskunnan tehtävä ei ole elättää hyödyttömiä elättejä.
Niin, kun mitään tukia ei olisi pitänyt koronassakaan jakaa ollenkaan.