Hyvä sanoma Jeesuksesta Jeesus vastasi hänelle: "Miksi sinä minulta hyvästä kyselet? On vain yksi, joka on hyvä. Jos haluat päästä sisälle elämään, noudata käskyjä."
Onko ihminen hyvä ei ole on vain ykisi hyvä noudata evankeljumia päästäksesi sisälle elämään.
Jeesuksessa on syntien anteeksi antamus
6
99
Vastaukset
- Anonyymi
Toisen hyvä on toisen paha.
Paha niille jotka kieltävät,anteeksi antamisen omalle elämän synneileen,haluavat olla pimeydessä,eivät halua tulla valkeuteen,etti heitä syntejään tulisi ilmi.
- Anonyymi
kotiko kirjoitti:
Paha niille jotka kieltävät,anteeksi antamisen omalle elämän synneileen,haluavat olla pimeydessä,eivät halua tulla valkeuteen,etti heitä syntejään tulisi ilmi.
Anteeksi anto ryöstö raiskaajille mielikuvituskaverin nimissä on RIKOS.
Anonyymi kirjoitti:
Anteeksi anto ryöstö raiskaajille mielikuvituskaverin nimissä on RIKOS.
Jeesus kun ei ole mielikuvitus kaveri,sun kavereistas en tiedä,sai ryövärikin anteeksi vai oli kapinallinen ja murhaaja. Syniti mikä synti erottaa ikuisesta elämästä.
Kova kirja tuo raamattu kaikki kerran paljastuu,salaiset synnitkin.- Anonyymi
kotiko kirjoitti:
Paha niille jotka kieltävät,anteeksi antamisen omalle elämän synneileen,haluavat olla pimeydessä,eivät halua tulla valkeuteen,etti heitä syntejään tulisi ilmi.
”Ja he ovat voittaneet hänet Karitsan veren kautta ja todistuksensa sanan kautta, eivätkä ole henkeänsä rakastaneet, vaan olleet alttiit kuolemaan asti.”
- Anonyymi
Synti on aivan turha käsite - eletään ihan ihmisiksi vaan.
Jessusta ei kananta seurata - joutuu vielä tikun nokkaan itsekin.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535530Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo943428Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453319Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L762507SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral592394Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751897Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei3001721Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71176Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal231112- 1331056