Piho on kuin Uuno Turhapuro.

Uuno ei kuitenkaan ole niin sekaisin päästään kuin Piho joukkoineen!
=
Uuno Turhapuro - Suomen tasavallan herra presidentti. Kun Uunosta on tullut presidentti, häntä alkaa vaivata, miksei hänestä voi tulla Suomen kuningasta. Niin, miksi ei?
=
Sisar Katyn 11.9.2017 saama sanoma Jouko Piholle presidenttiydestä
Pyhä Henki sanoi minulle: “Jouko Pihon on määrä olla Suomen seuraava presidentti.”
Jouko Pihon kommentti 2.7.2020:
Kyseessä ei ollut ajallisesti seuraava presidentti, koska syyskuussa 2017 tulleen sanoman jälkeen Sauli Niinistö valittiin uudestaan Suomen presidentiksi helmikuussa 2018. Kyse on Niinistön seuraajasta eli Niinistön jälkeinen presidentti.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä+kriitikkona+esiintyvä+henkilö+ei+tunne+edes+perusasioita.+Valtaosa+profetioista+,+eli+n.+99+%+ei+ole+Pihon+itsensä+saamia+profetioita,+vaan+hän+ainoastaan+julkaisee+muiden+profetioita.+Ko.+kriittinen+kirjoittaa+siis+valehtelee,+kun+hän+toteaa+että+"Piho+on+suoltanut+profetioita+kuin+tulvavettä".+Eikö+hän+ymmärrä+lukemaansa.+Eihän+Piho+itse+ole+mitään+omia+profetioitaan+suoltanut.+Ja+miten+hän+muiden+uskovien+profetioiden+esiintuomisella+korostaisi+itseään?+Miksi+siis+arvostella+Pihoa?+--+Minusta+on+hyvä+asia+että+profetioita+tuodaan+esiin.+Sehän+on+Raamatun+sanan+mukaista.+Lisäksi+monet+profetiat+ovat+myös+toteutuneet.+Piho+on+usein+korostanut+ettei+hän+ota+vastuutta+profetiohin+uskomisesta,+eikä+hän+väitä+että+ne+ovat+varmasti+Jumalasta,+vaan+jokaisen+tulee+itse+harkita+ovatko+nämä+hänelle+lähetetyt+tai+hänen+kuulemansa/lukemansa+profetiat+Jumalasta,+vai+ihmisestä.+Eikä+Piho+ole+väittänyt+missään+että+hänestä+tulee+presidentti+tai+Suomen+johtaja.+Hän+kertoo+kokemistaan+asioista+mutta+missään+ei+hän+ei+väitä+mitään+ehdotonta,+vaan+kyselee+esim.+voisiko+profetioissa+tai+kokemissaan+asioissa+olla+jotain+perää.+Voisiko+esim.+profetia+Väyrysen+tulosta+presidentiksi+olla+vielä+mahdollista.+Tämä+profetia+oli+muistaakseni+Väyrysen+äidin+saama.

Äänestä

Turha selittää.

Piho on pitkään esiintynyt ns. profetioiden ykköstahona. Hänellä on kotisivuillaan osastoja: profetiat.

Niillä on satoja ja satoja sekalaisia unia, näkyjä, sanoja... joita piho mainostaa "profetioiksi". Siis selvästi.

Jos joku sellaisia mainostaa ja pitää omilla sivuillaan, se tarkoittaa että tämä pitäjä on ne hyväksynyt ns. profetioiksi. Eli -pihon sihti on kovin harva. Siitä menee läpi lähes kaikki sillisalaatti!!

Piholla ei ole tervettä hengen tuntemusta. Hän etsii vain julkisuutta. Itse hän on tuonut ITSEÄÄN koskevia ennsutuksia, tällekin palstalle - 18 erilaista otsikkoa!

Sairasta, sairasta kuin mikä.

Mutta puolustelkaa te jotkut häntä. Tervehenkiset näkevät missä mennään.

Ei auta selitykset.

Äänestä

Että joku kehtaakin tuoda ITSESTÄÄN tällaisia määriä sekalaisia ennusteita?
mutta piholta se onnistui:
Jouko Pihoon liittyviä ennen julkaisemattomia sanomia 18

JoukoPiho
04.07.2020 18:15

Jouko Pihoon liittyviä ennen julkaisemattomia sanomia 18



Tämä oli viimeinen ennen julkaisematon sanoma. Sarja päättyy tähän. Kaikkiaan näitä ennen vain minun tiedossani olleita sanomia, jotka nyt julkaisin, kertyi siis 18.
----------------------------------------------------------------------

Entäpä jos tähän jatkoksi julkaistaisiin NIITÄ selkeitä näkyjä, joita herra pihosta on saatu? Hän varmaan suuttuisi.... mutta pahoin on pelättävä, että NE sanomat juurikin toteutuvat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uuno ei kuitenkaan ole niin sekaisin päästään kuin Piho joukkoineen!
=
Uuno Turhapuro - Suomen tasavallan herra presidentti. Kun Uunosta on tullut presidentti, häntä alkaa vaivata, miksei hänestä voi tulla Suomen kuningasta. Niin, miksi ei?
=
Sisar Katyn 11.9.2017 saama sanoma Jouko Piholle presidenttiydestä
Pyhä Henki sanoi minulle: “Jouko Pihon on määrä olla Suomen seuraava presidentti.”
Jouko Pihon kommentti 2.7.2020:
Kyseessä ei ollut ajallisesti seuraava presidentti, koska syyskuussa 2017 tulleen sanoman jälkeen Sauli Niinistö valittiin uudestaan Suomen presidentiksi helmikuussa 2018. Kyse on Niinistön seuraajasta eli Niinistön jälkeinen presidentti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu