Miksi persut eivät tee töitä?

Koska työnteko on häpeällistä. Olisi kamalaa olla kaupassa töissä tai bussikuski tai kuntien eri hommissa.
Nytkin on kansanedustajana työvoiman ulkopuolelta tulleita olli immonen, juha mäenpää, mauri peltokangas, kovia pilkkaamaan naisia ja kaupan alaa. Työtön blogisti oli halla-ahokin politiikkaan tullessaan. Nimiä en voi luetella, eivät niin julkisia henkilöitä, suuri joukko somepersuja työvoiman ulkopuolella.
10<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Persut ottavat vastaan vain johtotehtäviä. Suorittavan portaan työt eivät kelpaa. Tästä johtuen persut istuvat esson baarissa maailmaa parantamassa ja huolehtimassa suomen politiikasta.
Tapaus Kataja on teettänyt oikein "ylitöitä" useammassa keskiolutbaarissa.

Äänestä
  • Sitten voi katsella ylhäältäpäin vaikka marinia, kassatyttönä. Kun itsellä on meriittinä ootella niitä johtajatason hommia peruskoulupohjalla.

    Äänestä

  • Jos persuissa on enemmän syrjäytyneitä kuin muissa puolueissa, se johtuu mädän punaisen sekä muun mädän eliitin sortotoimista. Siitä syystä ihminen hakeutuu ainoan puolustajansa (maallisessa mielessä) pakeille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos persuissa on enemmän syrjäytyneitä kuin muissa puolueissa, se johtuu mädän punaisen sekä muun mädän eliitin sortotoimista. Siitä syystä ihminen hakeutuu ainoan puolustajansa (maallisessa mielessä) pakeille.

    Punikit eivät puolusta duunareita enää vaan he puolustaa näitä herroja lähi-idästä. He ovat punikeille rakkaimpia olentoja joita maa päällään kantaa. Toisaalta islam on rakkain uskonto heille, vaikka punikit ovat yleensä atteja. Eikö olekin hassua?

    Äänestä

Aloittaja ei ilmiselvästi tiedä mistä puhuu

Äänestä
  • Oletko sitten joku poikkeus persuista? Persujen musta lammas ja töissä raksalla?

    Äänestä

  • Katos vaikka jonkun peltokankaan tms. Facebook-kommentoijia. Olen pitkään seurannut noita "isänmaallisia" joten kommentoijat ovat vanhuuseläkeläisiä tai varhaiseläkeläisiä, sitten noita asiansa ryssineitä eli työelämänsä, työt on loppuneet öyhötyksen ja ehkä tuomion takia, konkurssin, avioliitot loppuneet - ostovaimo nyt. Nimiähän ei voi sanoa, koska vaikka politiikkaan jotain kautta pyrkivät, eivät vielä julkisia henkilöitä. De Witin joukoussa ei kai ollut yhtään työssäkäyvää.

    1Äänestä

Halla-ahohan loisi vaimonsa rahoilla ennen politiikkauraansa. Kehtasi vielä pettää.

Äänestä

Kyllä tämä töistä käy, kun istun tässä aamusta iltaan. En minä muualta näin järkevää tietoa maailman menosta saisikaan. Kyllähän minä kiireen keskeltä joskus alkossa käyn ja ruokakaupasta haen lenkkimakkaraa ja sixpäkin, ostan tietysti myös monivitamiinitabuja ja B-vitamiinia pään ja maksan takia.
meillä viherpunaisilla politiikoilla on raskas työpäivä kohta putkessa.

Äänestä

mina ei ole parsu eika mina tee toita jalla jalla jalla jalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koska työnteko on häpeällistä. Olisi kamalaa olla kaupassa töissä tai bussikuski tai kuntien eri hommissa.
Nytkin on kansanedustajana työvoiman ulkopuolelta tulleita olli immonen, juha mäenpää, mauri peltokangas, kovia pilkkaamaan naisia ja kaupan alaa. Työtön blogisti oli halla-ahokin politiikkaan tullessaan. Nimiä en voi luetella, eivät niin julkisia henkilöitä, suuri joukko somepersuja työvoiman ulkopuolella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu