Suomella EU:n huonoin talousennuste.

Umpivelkainen Kokoomusrosvojen tyhjentämä Suomi velkaannuttaa itseään ilman rajaa, lahjoittaakseen rikkaammille umpikieroille huijarimaille, joiden talosu on ajamassa Suomen edelle. Ei tässä ole mitään järkeä. Poliitkot oikealta ja vasemmalta tekevät kaikkensa ajaakseen Suomen konkurssiin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos nyt lähdetään siitä että kokoomus ja porvarit yleensä ovat "ryöstäneet" suomalaista työläistä NIIN ne rahat ovat kuitenkin pääsääntöisesti jääneet suomeen ja suomalaisten käyttöön!

Mitä tekee vihervasemmistolainen hallitus, se ryöstää suomalaisia niin että rahat lähetetään muiden käyttöön!

Kumpikohan näistä kahdesta nyt olisi kuitenkin enemmän meidän oman edun mukaista?

Äänestä

Suomen tulevaisuus näyttää synkältä, köyhyys ja työttömyys lisääntyvät. Firmat ajautuvat konkurssiin. Valtion talous heikkenee veropohjan pettäessä.

Vain yksi firma pärjää, liikevaihto kasvaa ja erityisesti voitto kasvaa koronasta huolimatta.

Menestyminen perustuu vähäosaisiin.
Mitä enemmän on niitä, joilla ei ole mahdollisuutta asua omistusasunnossa, sen paremmin tällä firmalla menee.
Asuttava kun köyhänkin on Suomen säässä.

Jännitys tiivistyy, mikä on tämä firma?

Vastaus: vasemmistolaisen ay-liikkeen pääomistama Kojamo, ent. VVO, Lumo markkinointinimi.

Mitä kurjemmin ihnispoloisilla menee, sen enemmän saa vasemmistolainen ay-liike verotonta voittoa ja pystyy voitoista jakamaan vaalitukea SDP:lle ja Vasemmistoliitolle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Umpivelkainen Kokoomusrosvojen tyhjentämä Suomi velkaannuttaa itseään ilman rajaa, lahjoittaakseen rikkaammille umpikieroille huijarimaille, joiden talosu on ajamassa Suomen edelle. Ei tässä ole mitään järkeä. Poliitkot oikealta ja vasemmalta tekevät kaikkensa ajaakseen Suomen konkurssiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu