https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006580100.html
paras ta on rajat kiinni tietyistä maista ja matkustuskielto sinne missä sitä rajummin on
tulijat 2vk karanteeniin
paras ta on rajat kiinni tietyistä maista ja matkustuskielto sinne missä sitä rajummin on
tulijat 2vk karanteeniin
Vastaukset 4
Vanhimmat
Juu, nythän on tämä iso 750 miljoonan avustus coronasta kärsineille maille ilmaista rahhoo jaossa 390 miljardia ilman takaisinmaksuvelvoitetta, Miten sattuikaan, että niin monilla mailla ,saksa, belgia, espanja, ranska jne...on tartunnat lisääntyneet aivan silmissä sen ilmaispaketin jälkeen.
Vedetäänkö linssistä taas suomea kun täällä ne tartunnat eivät lisäänny, ja eipä tule ilmaista rahaakaan. Lainarahaa vain. Miten on!??
Rajat kiinni ja kasvomaskit pakollisiksi sakon uhalla. Eikö tätä ole vielä tajuttu.?
Jääräpää putkiaivo suomalaiset sen kun hyssyttelevät ja hallitus hokee Terveys ja Sosiaaliministeriön kanssa yheen ääneen, ettei kasvomaskit mitään auta. Nyt on ääni kellossa jo jonkin verran muuttunut, mutta vasta nyt, kun viruskin on muuttunut helpommin tarttuvaksi ja vaarallisemmaksi.
KASVOMASKIT SUOMESSA PAKOLLISIKSI SAKON UHALLA. KIITOS.
Munpuolest voi baarit ja kuppilat yökerhoit sulkea loppuvuodeks. ja pitemääks. Niiss ei ole ku juoppoji ja huumepäihtyneit. hyi saa.tan mitä viruslinkoi ne paikat on. sikasi siivottomii oikeit räkäsii ovat kuten haisevat bussit ja junat jotka linkoo coronaa. yäk.
Tulisi kalliimmaksi vangita vankiloihin ihmisiä jotka eivät noudata maskipakkoa kuin antaa kaikille ilmaiset maskit.