Marin osaa matematiikkaa ja varsin hyvin tajuaa, että viimeinenpesti hällä on menossa nyt. !!!!!!!
Marin osaa myös dematiikan ja sen tarkoituksellisesti päämäärähakuisuuden oikeaikaisellisen ajoituksen .!!!!!!
Ei hänellä ole tarkoitustakaan jatkaa politiikassa tätä vaalikautta pidemmälle, kuin vaan jäädä kansan mieleen, KoronaPrinsessana ja EU-miljardimaksuWaltiattarena ja siinä KAIKKI !!!!!!!
On siinä hymy herkässä, kun itse tienaa 150000 vuodessa ja puoliso sen tuplat. !!!
Siinä Kansaa naurattaa, kun lukee kaupan kassajonossa niitä Iltapäivälehtienotsikoita, ei sitä lehteä ole varaa ostaa, kun on jo ostettu sitä sikanautajauhelihaa ja spakettia koko tämän viikon ELÄMISEEN TARKOITETULLA OMAISUUDELLA !!!!!
Mutta spaketista puheen ollen, sinnehän ne ITALIANMAFIALLE kaikki Suomalaisten WeronMaksajien rahat menee ja SuomenHallitus HYMISEEE, että hyvä kun saatiin sopu aikaiseksi ja Suomen ennen niin EtninenVienti taas elpyy entisiin mittoihinsa niihin Kreikkaan ja Italiaan ja Portugaliin ja ehkä myös Sissiliaan !!! ??????
Ihan utopiaa ovat Marinin ajatukset !!!!!! Ei Suomi vie etelä-eurooppaan, muuta kuin EUROJA lomamatkailun kautta !!!!!
Ja mitä tulee siihen OIKEUSVALTIOPERIAATTEESEEN tukien maksatusten rinnalla ja niiden saamiseksi, niin Unkari ja Puola pyyhkivät Marinin kauniilla ajatuksilla takapuoltaan ja sanovat, että siinä sinulle jonniinjoutavanpäinen HALVAUSHYMYÄÄLIÖ !!!!!!
t: En kannata HALVAUSHYMYÄÄLIÖN kerrannasvaikutuksellisia päätöksiä,
Kai SananVapaus olla suurempi, kuin SanaJalan ASKEL, tai sitten ei,,
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1607169Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142628Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk481908Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141461Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901345Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271139- 711137
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631103Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.491095- 691017