Tämä on jostain 10 vuoden takaa, kun markkinoille tuli vitargo ja osmopure. Nuohan on helvetin kallaista tärkkelystä, ei muuta.
Kaverit ainakin suu vaahdossa hehkutti noita kun netin keskustelufoorumien asiantuntijat kehuivat että näitä kannattaa ostaa kun nämä ei jää hölskymään mahaan kuten tavallinen hiilihydraattijauhe. Ihmettelin aina tuota mahassa hölskymistä. Kai se vesikin mahassa hölskyy. Ihme väitteitä.
En ole milloinkaan ymmärtänyt näitä jauhoja ja kyseenalaistin nuo väittämät. Sain yleensä vihat päälleni koska uskalsin olla vastaan.
Sitten tuli ne treenibuusterit. Niistäkin sai melkoisen hypen aikaan ja treenin ei alettu ilman niitä. Kun itse kiskoin kahvia ja pullaa, kaverit veti sheikkeriin mannisen preworkouttia "yliannostuksen" ja jack3dia. Teenin aikana piti ottaa tasan puolivälissä jotain litkua. Ja helvetti oli valloillaan ellei heti treenin jälkeen saanut palauttavaa tavaraa ja tasan puolen tunnin päästä ruokaa.
Tulokset puhui puolestaan. Kukaan kaverini joka pani rahansa turhuuksiin ei vuosien aikana kehittynyt. He keskittyivät liikaa netissä tappelemaan siitä mitä pitää ottaa ennen treeniä, treenin aikana ja treenin jälkeen.
Vieläkin naurattaa mihin kaikkeen vähävaraiset kaverit pani satoja euroja kuukaudessa kun lapsille olisi saanut ruokaa ja vaatteita sillä rahalla. Yhdellä kaverilla oli kuivakomero täynnä pelkkiä lisäravinteita. Kuvitelkaa se näky kun avaatte komeron oven, eteen avautuu puolitoista kertaa puolitoista metriä kokoinen komero, jonka jokainen seinä on jauhoja täynnä. Siinä on tuhannen euroa tavaraa jolla ei tee yhtään mitään.
Naurettavaa ravintotietoutta, lisäravinteet
Anonyymi
0
98
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902917- 2101161
- 821106
- 771006
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti1971001Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.117996- 65852
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?21720- 69703
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?57588