Revityt farkut ???

Joskus vuonna 0 jengi pesi ja hinkkas uusia farkkuja että niistä tuli käytetyn näköset. Vähän samaa juttua on aina ollu rock-piireissä ku siellä on coolia olla kuluneen ja kokeneen näkönen vaikka olis oikeesti pelkkä maitopussi. Mut sitä mä en todellakaan tajuu että nykyään jengi ostaa kaupasta VALMIIKS REVITTYJÄ farkkuja! Onks ne hulluja vai meneeks multa jotain ohi?
13156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Täytyy olla jonkin sortin mielenvikaisuutta.

T. teidänpahinpainajainen ehta kommunisti

Äänestä

Niitä oli jo 80-luvulla, muistatko Samantha Foxin.

Äänestä
  • Palautitpas mieleen... olikohan se Engelbert Humperdink vai Tom Jones joka esiintyessään repi pöksynsä (tosin vain polvista). Mutta juttu paisui koska aitiossa istui kuningatar Elisabeth ja media taisi veivata tapahtumaa päiväkaupalla. Tämä siis joskus 1970-luvulla.

    Äänestä

Mitä risaisemmat farkut, sen enemmän maksaa. Mä en tajuu . . .

Äänestä

Umpitollot ostavat mitä vain, mikä on muotia.

Äänestä

En ole koskaan ostanut. Enkä osta. Ja alkaa jollain tavoin olla jo pois muodista. Tosi harvoin näkee. Enemmän ne on aina olleet sellaisia rikkinäisiä farkkuja jotka on normaalisti käytössä hieman hajonneet. Noi valmiiksi revityt farkut on pelkkä muoti ilmiö johon jotkut lähti mukaan, ei läheskään kaikki.

Äänestä

Aikoinaan reivittiin farkkujen lahkeisiin semmoiset harjat, muistatteko?

Äänestä

Ja mitä enemmän revityt, sitä komeampia kuvittelevat olevansa.

Äänestä

Kummallisia muotijuttuja, eikä sovi kyllä kaikille.
Ainkaan hiukan pyylevämmille kun läski pursuu risojen slim-fit farkkujen raoista.
Suolimakkaran sulokkuutta.

Äänestä

Aikuiset naiset pitävät oikein revitty reilusti näkyykö maisema

Äänestä

Mulla on muutamia käytössä ja pesuissa kuluneita farkkuja. Ei muutako kun paikkaa päälle, jos reikiintyy.

Äänestä

Iänikuisen lahkeiden repimisen sijaan pitäisi repiä koko takamus auki

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joskus vuonna 0 jengi pesi ja hinkkas uusia farkkuja että niistä tuli käytetyn näköset. Vähän samaa juttua on aina ollu rock-piireissä ku siellä on coolia olla kuluneen ja kokeneen näkönen vaikka olis oikeesti pelkkä maitopussi. Mut sitä mä en todellakaan tajuu että nykyään jengi ostaa kaupasta VALMIIKS REVITTYJÄ farkkuja! Onks ne hulluja vai meneeks multa jotain ohi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu