175 lapsukaisen lisäksi tulee koko suku

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3c12ac66-922a-425a-b761-82614abbed90

Suomen kansalle annettiin ymmärtää, kun kreikan leiriltä lennätettiin 175 kakaraa suomeen, että tässä olisi kaikki.

Nyt vihreät Ohisalon johdolla aikovatkin tuoda kakaroiden sukulaiset suomalaisten elätettäväksi.
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jatkossa siis kansainvälistä suojelua saavan alaikäisen henkilön kohdalla toimeentulo ei enää olisi edellytys sille, että hänen perheenjäsenensä voisi saada oleskeluluvan.

Vihreät ajaa härskiä ankkurilapsi systeemiä.

Täysin sairasta, kuin Italian tuet, mutta pahempi.

Äänestä
  • Eniten hämmästyttää se, miten hallituksessa oleva kepu voi tällaisen hyväksyä. Suomeen saapuukin ehkä 1750 uutta elätettävää.

    Äänestä

Tämähän oli odotettavissa, tietenkin.
Onko vihervasemmisto koskaan ajanut mitään hankkeitaan valehtelematta?

Äänestä

Alle viisivuotta ja tämä paskamaa on historiaa. Muutto maihin joissa arvot viellä pitävät Kanada tai Norja on vääjäämätön.

Äänestä
  • Tämä on Jo paskamaa hyvään vauhtiin päästy

    Äänestä

Ankkurit tulee tottakai kaikki tulee perässä

Äänestä

miksi hallitusta ei voi irtisanoa äänestämällä
kuten sivistysvaltiossa kuuluisi voida tehdä?

Äänestä

Pitihän se arvata. Eduskunnan kiimapyllyt saa mitä haluaa. V-tun hulluja !!!!

Äänestä

Onneksi nuorisokin on alkanut nyt jo viimeinkin tajuamaan, mikä puolue tuo vihreät oikein on.

Ei jatkoon!

Äänestä

Valheilla ja kiemurteluilla piti tämäkin ajaa aina näistä ankkurilapsista lähtien. Haavisto rikostutkinnassa tästä suhmuroinnista ja ei eroa.

Uskomatonta että joku näitä vielä äänestää.

Suomentuhohallitus. EIkä tarvitse olla persu että tämän tajuaa. EI löydy rahaa vanhuksille tai Suomen köyhille. Rahaa riittää kyllä kaikenlaiseen maailmanparantamiseen veronmaksajien rahoilla. No, itsepä äänestitte.

Äänestä
  • Kyllähän heti joku betoni possu loukkaa poistetaan kokonaan kunniakansalaista

    Äänestä

Saadaan käyttöön kaupungissa jalka asunnot joita varattu käyttöön

Äänestä

Ollaan onnellisia koko pieni kylä muuttaa Suomeen perässä

Äänestä

Demariäänestäjät alkavat olla toinen jalka haudassa ja koska vihreät eivät lisäänny, on tuotava maahan veronmaksajien piikkiin lisää punikkiäänestäjiä.

Äänestä

Jaahas vai niin.

Äänestä

Eikö tulijoiden pitänyt olla orpoja?

Äänestä

Kai näille on kerrottu, että apteekista saa paikkausainetta, ettei tarvitse hamassärystä kärsiä?

Äänestä
  • >>
    Paikka-aineen myynti rajussa kasvussa

    Syynä on se, että koronarajoitusten takia kiireettömiä hammashoitoja ei maaliskuun puolesta välistä lähtien ole voitu tehdä.

    Ensiavuksi neuvottiin paikkaamaan hammas itse.

    – Minulle sanottiin, että apteekista saa paikkausainetta. Käy ostamassa paikka-ainetta ja laita se itse paikoilleen.

    >>
    Kun Päivi Parjanen-Vätöltä lohkesi hammas, sairaalan ajanvaraus käski paikkaamaan sen itse – sinunkin kannattaa opetella
    >>
    Yle
    https://yle.fi/uutiset/3-11399235

    Äänestä

Ohisalon on pakko olla luonnevikainen. Ei muuten ole mahdollista että tuo ajaa jatkuvasti maahanmuuttajien asioita vasten suomen kansalaisten suurimman osan tahtoa.

Äänestä

saiko joku eu viran
kun suostui ottamaan
175 säälittävää lasta

”ne on vaan lapsia”

vaan lapsia

EUssa ei tehdä mitään ilman
että joku virkamies hyötyy

Äänestä

Ei Ohisalo ole sisäministeri, se on turvapaikka ministeri

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3c12ac66-922a-425a-b761-82614abbed90

Suomen kansalle annettiin ymmärtää, kun kreikan leiriltä lennätettiin 175 kakaraa suomeen, että tässä olisi kaikki.

Nyt vihreät Ohisalon johdolla aikovatkin tuoda kakaroiden sukulaiset suomalaisten elätettäväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu