Miksi vaparit ärsyttävät?

Itseäni ainakin ärsyttää sietämättömästi kyseinen porukka.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No miksi he sinua ärsyttävät? Nehän ovat niin mitätön marginaalihihhuliporukka, ettei kenenkään luulisi niistä häiriintyvän. Kiehuvat omissa kaljailloissaan vain ja erottavat toisiaan.

Äänestä

Ehkä syy on siinä, että he valehtelevat niin paljon. Vihaavat esim. uskontoa, mutta väittävät puolustavansa uskonnonvapautta. Puhuvat vapaasta ajattelusta, mutta edellyttävät uskoa mm. valtionkirkon olemassaoloon, vaikka Jorikin on myöntänyt, ettei Suomessa ole valtionkirkkoa - siis tietoinen valhe ja pakkodogmin syöttämistä. Vihaavat ateistijärjestöjäkin! Vapaan ajattelun nimen käyttäminen on täysvalhe - siis nimestä jo alkaa valehtelu.

Äänestä
  • Joo, toi valehteluon varmaan yks juttu. Sitten on yhteisten verovarojen tökerö suhmurointi omaan käyttöön.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo, toi valehteluon varmaan yks juttu. Sitten on yhteisten verovarojen tökerö suhmurointi omaan käyttöön.

    On todella ärsyttävää, että samalla, kun vaparit haluavat kaikki avustukset pois uskontokunnilta, he suhmuroivat niitä itselleen jopa vastoin vorkamiesvalmistelua.

    Äänestä

Vaparit haluavatkin ärsyttää.

Äänestä

PAT ateistit fi voisi selvittää miten Msalo ja psihteeri saivat kaapattua vallan. Nyt he istuvat ongelman päällä, vähenevä jäsenmäärä, pupputeksteily ilman että kukaan on kiinnostunut, he tietävät että vaparit eivät saa mitään esityksiään läpi päätöksenteossa, lukudokupiiri jäljellä. Ja vanhojen polvien testamenteilla lahjoittama kiinteistöomaisuus joka jauhaa tuloa mutta josta tulee vielä riita kun jäsenien määrä vähenee kuka käyttää omaisuuden

Äänestä
  • Tänä vuonna on liittokokous. Saa nähdä, miten paljon siihen tuhlataan. Kyse on voitelusta, jolla Ylikoski ostaa itselleen määräävän aseman liitossa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tänä vuonna on liittokokous. Saa nähdä, miten paljon siihen tuhlataan. Kyse on voitelusta, jolla Ylikoski ostaa itselleen määräävän aseman liitossa.

    Siihen tarvittiin Saramon junailemaa 30000 avustusta valtiolta. Onko oikein, että valtio kustantaa Ylkän yksinvallan liitossa?

    Äänestä

Ärsyttävää on, että vapaa-ajattelijat ajavat vaihtoehdottomuutta mm. sotilasvala- ja koulukirkkoasioissa.

Äänestä
  • Vaparit siis vastustavat valinnanvapautta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Itseäni ainakin ärsyttää sietämättömästi kyseinen porukka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu