Mäccäri ainoa ruokapaikka Seinäjoella?

Mistä ihmeestä johtuu että nyt korona-aikana Mäccärille ollut yötäpäivää kauheat jonot. Mihin aikaan tahansa kun olen siitä ohi ajanut on aina kymmenkunta autoa jonossa luukulle ja ruuhka-aikaan paljon enemmänkin. ABC:n Hesellä ja BurgerKingillä taas ei ketään.
952
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Grillit ainakin mokas ja Mäccäri kiitti. Grillit laittoi keväästä alkaen luukkunsa kiinni jo alkuillasta ja ei ollut muuta paikkaa kuin Mäccäri joten kaikki tottui käymään siellä.

Toinen on että Mäccäri on aina auki niin ei tarvi miettiä että koska sinne voi mennä.
Hese ja BK on ison osan ajastaan kiinni ja aukioloajatkin vaihdelleet moneen otteeseen. Sitä kun turhaan ajaa suljettuun paikkaan tuumaa että pitäkää tunkkinne ja ajaa Mäccärille joka varmasti on aina auki. Ei ne Mäccärin sapuskat häävejä ole, roskaruokaahan se on mutta ainakin sitä saa kun on nälkä.

Äänestä

Tehkää itte pöperönne jos on nälkä, kristus on taas vammasta porukkaa...mennä jonottamaan kun tuli nälkä. 🙁😫

Äänestä
  • On parempaakin tekemistä kuin luuhata keittiössä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On parempaakin tekemistä kuin luuhata keittiössä.

    Yhtä paljon menee aikaa matkoihin ja jonotteluihin.

    Äänestä

Tuu sanomaan kaikille Mäccärin jonossa äläkä täällä raukkamaisesti huutele.

Äänestä

Etkö osaa tehdä itse ruokaa? Eikö äiti tee enää kotiruokaa? Housusi haisevat naftalta!

Äänestä

Mitä se korona purilainen sisältää?

Äänestä
  • oon ny 44 joskus nuorena kun oli etäläs hommis kyllästy jo noihin pikapaskoihin..ei tuu kun korkeitaan krapula pizzaa haettua...muuten kyllä teen ruokani itte. mutta oikeesta lihasta,kanasta ja kalasta ym.. en syö jauhopaskoja enkä nyhtölisteria rehua

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    oon ny 44 joskus nuorena kun oli etäläs hommis kyllästy jo noihin pikapaskoihin..ei tuu kun korkeitaan krapula pizzaa haettua...muuten kyllä teen ruokani itte. mutta oikeesta lihasta,kanasta ja kalasta ym.. en syö jauhopaskoja enkä nyhtölisteria rehua

    äitemuorin kuoriperunat ja käristeistä tehty makkara soossi...sitte viä pannukaffit...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mistä ihmeestä johtuu että nyt korona-aikana Mäccärille ollut yötäpäivää kauheat jonot. Mihin aikaan tahansa kun olen siitä ohi ajanut on aina kymmenkunta autoa jonossa luukulle ja ruuhka-aikaan paljon enemmänkin. ABC:n Hesellä ja BurgerKingillä taas ei ketään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu