LAITTOMASTI SUOMESSA OLESKELEVA VARASTAA PYÖRIÄ

950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Se on niiden duuni...

Äänestä

eipä juuri jopa ruotsssa se aivan normaali kuljettaja joka taksilla ajoi porukoitten päälle olikon n 30 vuotias somali

Äänestä

Mamuttajasuvakkien mielestä syynä siihen on tyly turvapaikkajärjestelmämme, joka pakottaa paperittoman varastamaan nälkäänsä... ;-)

Äänestä
  • Sentään voi bilettää kaivarissa. Ei sentään niin toimeentulomahdollisuuksien ulkopuolella.

    Äänestä

Tapan kun näen.

Äänestä
  • Hyvä

    Äänestä

Eivät varmaan tiedä ettei saisi.Kulttuurieroja.
Päättäjille winkkiä,että opettavat tavoille.

Äänestä

Eipä juuri yllättänyt, rikollisjengejä se Ohisalo tänne raahaa.

Äänestä

Korona ja kesä saa aikaan kaikenlaista. Talvella ei sitten enää niin pyöriäkään varastella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.kansalainen.fi/polkupyoravarkaita-kiinni-espoossa/
Yllättikö uutinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu