Poliisi etsii valkoista autoa.
Oletko huomannut valkoista autoa, valkoinen auto kateissa.
Paikalta poistui valkoinen auto.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1c0cc032-ef9a-4716-a34e-d0162e7ba0b9
Oletko huomannut valkoista autoa, valkoinen auto kateissa.
Paikalta poistui valkoinen auto.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1c0cc032-ef9a-4716-a34e-d0162e7ba0b9
Vastaukset 13
Vanhimmat
Auton tuntomerkit
4 rengasta
polttomoottori
2 ovinen
syntynyt v 2000 tammikuun 1
Kyllä Teslan rengasmelu kuuluu ulkona aivan samalta kuin hiljaisen polttomoottoriauton melu. Yksi päivä ihan ihmettelin kuinka Tesla voi pitää tuollaista melua, mutta rengasmelu on aika kova.
VALKOINEN tapahtuman pääepäiltynä.
Poliisi tiedottaa lisää valkoisesta väristä lähiaikoina.
mikä oli auton sisustuksen väri, entä kuljettajan
Ruskeahko nahkasisustus
"12-vuotias koulutyttö ammuttiin vahingossa kuoliaaksi sunnuntain vastaisena yönä Tukholman metropolialueella Botkyrkassa."
Kyllä on taas niin pissiskesätoimiteltu juttu kuin olla voi.
Kaikki 12-vuotiaat LAPSET ulkoiluttaa koiria viikonloppuYÖLLÄ hampurilaisravintolan autokaistalla.
Olikohan toimittaja nainen.
Ampujien kiinnijäämisen riski on erittäin pieni.
Ruotsin Poliisi selvittää tuon tapauksen helposti jo kahdessatoista vuodessa.
Meillä on eräs kaikesta kirjoittava professorismies sanonut jotenkin, että olemme vain avaruuden tähtipölyä eikä elämällämme ole sen kummempaa merkitystä. Ruotsissa on sellaista ideologiaa harjoitettu jo vuosikymmenten ajan, ja on käynyt toteen, että "se (saastainen henki) menee ja ottaa mukaansa seitsemän muuta henkeä, pahempaa kuin se itse, ja ne tulevat sisään ja asuvat siellä, ja sen ihmisen viimeiset tulevat pahemmiksi kuin ensimmäiset."
Ja Suomessakin tietyt piirit ovat voimakkaasti vääntäneet 'kehitystä' samaan suuntaan.
"12-vuotias koulutyttö ammuttiin vahingossa kuoliaaksi sunnuntain vastaisena yönä Tukholman metropolialueella Botkyrkassa."
Miten niin vahingossa? mihin tuo näkökulma perustuu?
Lisää jännää "harhailevia luoteja" ja "ampuvia valkoisia autoja"
"Tapahtumapaikalla oli useita ihmisiä. Expressen-iltapäivälehden mukaan ampujien kohteena olisivat asemalla olleet, suojaliiveihin pukeutuneet rikollisjengin jäsenet. Luoti harhautui kuitenkin nuoreen tyttöön traagisin seurauksin."
Miten tuollainen voisi olla puhdas harhalaukaus? ei mitenkään.
"Ampuva valkoinen auto" tai sen sisällä oleva henkilö on avannut tulen tarkoituksenaan tappaa joku, ehkä näpäytyksenä tai tulivoiman näyttönä suojaliiveihin pukeutuneille jengiläisille. Jos hän olisi halunnut eliminoida varsinaisen kohteen eli jonkun jengiläisen ampumasektori olisi ollut toinen, ei kukaan noissa piireissä ei edes hurrien matut jotka ovat sodassa keskenään ole niin tampioita että tekisivät noin radikaaleja mokia että tappaisivat sivullisia muka vahingossa. Siellä peli on tänä päivänä julmaa ja raakaa.
Ottakaa huomioon se mahdollisuus jospa tuo tytteli oli toisen rikollisjengin jäsenen heila, ja matukat päättivät opettaa niin että killittivät tyttösen kostoksi eikä itse jätkiä