Tuli kirkas älynväläys. Etenkin noi kohu-viiskymppiset persut ovat avointa naisvihaa täynnä muiden puolueiden nuorempia ja koulutumpia naisia kohtaan. Esim tätä Suomelaa parim edustajan fb-sivulla haukuttu hyvin sekstisten rivouksien kautta, kansanedustsjan ensin päivityksessään puhallettua koirapilliä.
Harmittaahan se, kun puolet nuoremmat ovat politiikan konkareita, itse rivivaltuutettu ja vain rasististen juttujensa takia eduskunnassa, ei osaamisen. Tää suomelakin on tampereen valtuuston varapj. Ei jonkun 2000 asukkaan kunnan rivivaltuutettu.
Harmittaahan se, kun puolet nuoremmat ovat politiikan konkareita, itse rivivaltuutettu ja vain rasististen juttujensa takia eduskunnassa, ei osaamisen. Tää suomelakin on tampereen valtuuston varapj. Ei jonkun 2000 asukkaan kunnan rivivaltuutettu.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Haukumme vain syystä. T:hiihtäjä 47 härmästä
Naisten vika kun emme saa koskaan piIIua. T: naisia vihaava persumies
Tässä näkee mistä kenkä puristaa. Naisvihaajat haluavat vain pillua, eivät toista arvostavaa, keskinäiseen kiintymykseen ja kommunikaatioon perustuvaa ihmissuhdetta.
Ja sitten nämä tyypit vielä ihmettelevät kun naiset eivät kelpuuta heitä.
Miehen tehtävä on saada piIIua. Naisten tehtävä on hoitaa lapset.
Ei kai se ihme jos vihaa itseään viisaampia naisia. Persu kansanedustaja päässyt yläasteelta läpi vitosen keskiarvolla. Ansioina Suomen pisin ulosottorekisteri.
Niin näköjään sinäkin, kut et osaa yhdyssanoja. "Persu" ei ole adjektiivi.
Pisteen jälkeen iso alkukirjain.
Nykyajan tutkinnot eivät vastaa vanhoja, koska tutkintoihin johtavista tenteistä päästetään helpommin läpi. Linja kääntyi jo vuonna 1995 tällaiseksi.
Määrärahoja yliopistoille alettiin myöntää tuloksen teosta. Sehän on tietysti samaa kuin oppimistulokset vai mitä? Mitenkä oppimistuloksia mitataan? Selvä juttu, tutkintojen lukumäärä tarkoittaa samaa kuin hyvä opetus ja oppiminen.
Mikä tässä meni pieleen, päätelkää itse.
Miettikää myös nykyajan tohtorikoulutusta, sieltähän tulee ennätysmää tohtoreita.
Onko M. Ohisalo teidän mielestäni ansainnut älyllään ja taidoillaan tohtorintutkinnon Itä-Suomen yliopistosta? Mikä olisi M.O:n oikea sijoituspaikka?
HaIIa-ahon todella hyödyllistä "tohtorintutkintoa" varmaankin tarkoitit?
Siinä kuin halla-ahokin. Tosin kymppiluokan ja iltalukion kautta jussilla ahkeruutta.
Vaan kun näillä edustajilla ammattiopisto- (ent. Ammattikoulu) tai enintään amk-koulutus, pitävät maistereita ja yliopistoja ihan turhina kuten sinäkin. Amiksissa ei mitään vikaa mutra kateus ja alemmuudentunne kuultaa näillä jepeillä siinäkin kun nimittelevät marinia kassaneidiksi.
Mitä vertaamista on tohtorin tutkinnolla ja vitosen keskiarvolla peruskoulun läpäisseeseen?
Olet täysin väärässä. Iris Suomelaa ja muita vihreitä arvostellaan heidän mielipiteidensä ja arvopohjansa vuoksi. Ei sen takia että hän on nuori nainen.
On myös totta että ihminen ei 25 vuotiaana hahmota historiallista jatkumoa, oli hän sitten mies tai nainen. Vasta yli 50-kymppinen omaa tarvittavan elämänkokemuksen tähän.
Toki on fiksuja nuoriakin. Näitä vain ei löydy valtapuolueiden broilereista.
Ikä ei merkitse mitään, vaan älykkyys.
Eihän yli 50-vuotiaat persutkaan ymmärrä maailman menosta yhtikäs mitään. Luulevat että rajat kiinni laittamalla ja peräkamariin sulkeutumalla saadaan viennistä riippuvainen Suomi nousuun.
Viennillä tarkoitetaan ongelmaihmisten maasta vientiä, eli persujen siirtämistä Venäjän puolelle.
Ei miehen puutteesta, ulkonäöstä ums. Puheet ole tekojen arvostelua sen enemmän kuin persreiäksi sanominen. Jos halutaan arvostella mielipiteitä, ei puhuta rivouksia. Jopa puhetta voi sanoa paskapuheeksi, mutta henkilökohtaisuudet pois.
Jos viiskymppinen on kouluttamaton , sivistymätön puheissaan, tietämätön eikä ymmärrä asioita tottakai hyvin koulutettu nuori älykäs nainen ärsyttää, valtuuston varapj. Isossa kaupungissa. Itse pienen kunnan rehvakas "esson tietäjä." Hyvä esimerkki ps-miehistä. Väittivät joulun alla että lapsia on kielletty viemästä joulukirkkoon. Ymmärtämisen taso. Tai että luokkaretket on kielletty vaikka kyse oli cain köyhien lasten poisjättämisestä retkillä
Eikös se ollut vihreiden puheenjohtaja Ohisalo, joka joskus haukkui Maailman Talousfoorumiin osallistuvia persrei'iksi? Suomea siellä edusti tänä vuonna pääministeri Sanna Marin (sd.), työministeri Tuula Haatainen (sd.) ja ulkoministeri Pekka Haavisto (vihr.).
Älykkyys ei merkitse mitään, ellei ole viisautta ja todellista tietoa asioista. Älykäs vain selviytyy joutuessaan ehkä itse luomiinsa ansoihin tietojensa puutteen vuoksi.
Älykäs saattaa selvitä tilanteesta johon viisas ei koskaan joudu. Viisaus tulee iän myötä.
Koulutettu=jonkun putkitutkinnon suorittanut kapean osaamistason henkilö. Kaikki koulutetut eivät todellakaan ole Leonardo da Vincejä, vaikka monet putkitutkinnon suorittaneet yrittävät luoda mielikuvaa ylimaallisesta osaamisestaan, jota todellisuudessa ei ole. Jos olet nuori, niin et ole ehtinyt hankkia riittäviä valmiuksia monialaosaamiseen.
Tutki hieman Ohisalon älykkyyttä, hän on oikein tohtori!
Mikä sijoituspaikka olisi paras tuollekin akalle?
Ikä ei merkitse mitään, vaan yleissivistys. Jos ei koskaan ole avannut yhtään kirjaa, ja tiedot hankitaan netin vainoharhasivuilta, niin ei ole 7- vuotiasta parempi.
Tutkijankammioon hänet on koulutuksensa puolesta valmisteltu ja tarkka osaamisalueensa on nettoveronmaksajien verovaroilla tapahtuva hyysääminen.
Hän siteerasi jonkun sanoja silloin. Ottakaa nyt vähän asioista selbää. Eikä ollut edes kansanedustaja silloin. Peltokangas on ja hyvästä käytöksestä ei mitään näyttöä. Nuorikko kehuu, miten hyvin mauri osaa sanoa. Mikä lie hänen ammattinsa.
Koulutus ei tarkoita sitä että olisi suorittanut putkitutkinnon. Tunnen lähinnä akateemisesti koulutettuja ihmisiä, myös useita tohtoreita. Havaintojeni mukaan, mitä korkeampi koulutus, sitä laaja-alaisemmin ihminen seuraa myös yhteiskunnallista keskustelua, muita tieteenaloja ja kulttuuria.
Ikä ei tässä ole ratkaiseva tekijä. Itse en ole tohtori, mutta opin lukemaan 5-vuotiaana, ja olen siitä lähtien lukenut lehtiä ja seurannut politiikkaa. Parikymppisenä tiesin jo enemmän kuin moni vanhus.
Toki jokainen vuosi opinnoissa ja töissä, jokainen luettu kirja ja lehti on lisännyt tietoa.
Silti kunnioitan nykyistä nuorta poliitikkojen polvea. He ovat saaneet meitä vanhoja paremman koulutuksen, ovat kielitaitoisempia ja päässeet matkustelemaan enemmän, ja osaavat suhtautua kriittisesti siihen mitä somessa kirjoitellaan. Hienoa että ainakin politiikassa nuorehkot naiset ovat päässeet päättäviin asemiin.
Täällähän haukutaan suvakkien toimesta niitäkin perussuomalaisia, jotka ovat avanneet niin paljon tietokirjojen kansia ja lukeneet ne kirjat kannesta kanteen, jotta et ikinä tule elämässäsi niin paljon eri tieteenalojen kirjankansia itse avaamaan.
Siis kuvittelit tietäväsi ennemmän kuin moni vanhus.
Perussuomalaisia haukutaan kokoajan joka paikassa. Se on sitten ok?
Persu siinä yrittää uhriutua.
Peppulit rules. Ovathan he kaikkein myötätuntoisin kansanosa. Lisäksi heiltä löytyy valtaisaa älykkyyttä ja puolustavat Suomenmaatamme epäröimättä, ihan kuin puheenjohtajansakin jonka sotilasarvo on... Noh, ei nyt tartuta lillukanvarsiin.
Monet minun parhaista ystävistänikin ovat persaukisia, eli avoimia peppuleita.
Tässä vielä ylistysiskelmä PS:n maailmanvalloitukselle: https://www.youtube.com/watch?v=_ONm72JG2_o
PS puoluetoimiston saunaillassa on kuulemma vipinää miehille.
Kuulostaa ihan Pekka Haavistolta, jonka sotilasarvo tosiaan on... No, tiedättehän te...
Miten on mahdollista, että on olemassa aloittajan kaltaisia idiootteja, ja ne kaikki on tunkioharakoiden troijanhevosten haisevissa pötseissä olevia keppihevosia.
Siitä se lähtee. Ehkä seuraavaksi tajuat pari- kolmekymppisten, koulutettujen vihervasemmistofeministien avoimen miesvihan kaikkia miehiä kohtaan.
Rivoja ja sekstistisiä, naista pillunkantotelineenä pitäviä saa vihatakin. Uskon, että suomelan puoliso on sivistynyt ja fiksu jota suomelan on helppo arvostaa.
Kun tuota onnetonta miestä on taottu päähän muutama vuosi vihreiden intersektionaalisella feminismillä, niin miehen täytyy olla jo aivokuollut ja ihan sopiva vihreän poliitikon puolisoksi.
Kun et tiedä mitä nuo sanat tarkoittavat olet tyypillinen ps-äänestäjä. Kun eivät ps-kansanedustajatkaan ymmärrä.
Eli jotkut kansalaiset ovat kuin juutalaiset ikään, huonompaa ainesta. Ajattelutapa ei ole yllättävä, sillä entiset natsit olivat aikoinaan perustamassa vihreää puoluetta Saksassa, mistä vihreä liike levisi ympäri maailmaa, Suomeenkin.
Eli ymmärsit taas kerran väärin
Naisten paikka on keittiössä ja makuuhuoneessa ei eduskunnassa:t.Ahmed.
Tradwifet kunniaan. Nainen passatkoon miehen sohvalle ja haukkukoon kaikki maailman naiset, eronneet, rumat, sinkut, yh-äidit, työssäkäyvät jne. Mv-lehdessä kirjoitteli nimim. Tuonen joutsen vanhanaikaisen naisen elämän puolesta, ei jaksaisi seksiäkääb, jos kävisi töissä. Kuulemma jätti silloisen miehensä ja edelleen vaan paheksuu naisia joilla on elämässään useampi suhde kuin se ainoa.
Täytyykin katdoa joko ps-kansanedustajat ivat tehneet rivoja päivityksiä suomelan raskaudesta, rivimiehet ainakin yltäneet jo melkoiseen sontaan.
ei, et sitten tajunnut taaskaan, no mitä vihervasemmistokomukalta muuta vois odottaakkaan