Suomalaiset uusnatsipäälliköt 2020

Anonyymi

Jos joku alalla pitkään toiminut nationalisti nyt päättäisi kutsua kokoon suomalaiset uusnatsipäälliköt, niin ketkä saisivat kutsun?

28

1098

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melkoinen provokaatio ja trollaus kysellä tuollaisia Isänmaallisuus-palstalla!?

      Oikeistolaiset ovat isänmaallisia ja fasistit eniten. Mutta natsit eivät ole, koska kyse on sosialistis- uskonnollisesta aatteesta.

      • Fasistit ja natsit eivät ole isänmaallisia vaan huijareita, jotka huijaavat nationalismilla. Natsien ja fasistien tavoite oli diktatuuri, jossa heidän johtajansa olisi itsevaltias ja seuraajat hallitseva yläluokka. Natsit ja fasistit eivät olleet kansallismielisiä eivätkä piitanneet pätkääkään omista kansoistaan. Omaan kansaan kuuluvat ihmiset ajettiin sotiin tappamaan ja kuolemaan kun natsit ja fasistit halusivat pystyttää itselleen ikioman imperiumin. Vain demokraattinen ja rauhantahtoinen nationalismi on oikeaa ja rehellistä kansallismilelisyyttä ja vain demokratiaa kannattavat kansallismieliset ovat oikeasti isänmaallisia. Natsit, fasistit ja muut sensellaiset eivät kannata kansallisvaltiota vaan niiden tavoite on oma imperiumi heitä itseään varten. Kunpa ihmiset oppisivat tunnistamaan nuo huijarit ja paskiaiset ja erottamaan heidät oikeasti omasta kansasta välittävistä ja oikeasti isänmaallisista.


    • Anonyymi

      Marko DeWitt ja Junes Lokka ainakin. Eipä ole kyllä homma enää nousussa, kyllä Siitoin ja Kuisma olivat paljon uskottavampia hahmoja.

      • Anonyymi

        Miksi haukut Markoa ja Junesta natseiksi!? Taidat olla vasuritrolli?

        Sen huomaa myös siitä, että olet onnistunut poistattamaan jo kaksi tällaista kommenttiani.

        Minä en ole koskaan onnistunut poistattamaan yhtäkään avausta tai kommenttia, vaikka kuinka monta kertaa olen täysin asiattomia tekstejä ilmiantanut???


      • Anonyymi

        Eikä unohdeta Mäenpäätä. Siitoimen ja Kuisman lisäksi kolmas kaveri joka sai jotain aikaankin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi haukut Markoa ja Junesta natseiksi!? Taidat olla vasuritrolli?

        Sen huomaa myös siitä, että olet onnistunut poistattamaan jo kaksi tällaista kommenttiani.

        Minä en ole koskaan onnistunut poistattamaan yhtäkään avausta tai kommenttia, vaikka kuinka monta kertaa olen täysin asiattomia tekstejä ilmiantanut???

        Missä määrin kusipäisyys on lisääntynyt Suomessa viimeisen viiden vuoden aikana? Kansallissosialismi on ainoa todellinen vastavoima tällaiselle judentum globalismille joka parasta aikaa on menossa. "Kaikki pitää hyväksyä, kaikki on sallittua, kaikkea pitää kannustaa." Ja paskat. Tämä maa on luisumassa laskiämpäriin ja osa porukasta hurraa taputtaen suuria karvaisia käsiään. Mika Waltari vainaa kirjoitti majuri Von Vadenblickin hahmonsa parodiaksi, mutta sen hahmon ajatuksesta on tullut totisinta totta:"Ennen kuri oli kuria, miehet miehiä; nyt on vain paskahousuja ja lökäpöksyjä!"


      • Anonyymi

        Marco ja Junes ovat puoliverisinä poissa laskuista


    • Anonyymi

      Tunnettu isänmaanystävä Seppo Laine ainakin kutsuttaisiin ensimmäisten joukossa.

      • Anonyymi

        Tarkoitat varmaan Sampo Lehtoa?


    • Anonyymi

      Suomessa taitaa olla pulaa uusnatsipäälliköistä?

      • Anonyymi

        Kyllä. Koulutuspaikkoja alalla tulee lisätä.


      • Anonyymi

        Täytyy muistaa että Valtakunnanjohtajan lisäksi tarvitaan myös suuri joukko komentajia ja aluekomentajia. Jälkimmäisten kohdalla puhutaan jo sadoista.


    • Anonyymi

      Ketkä ovat housut kintuissa perä pystyssä EU:n suuntaan? Eiköhän tästä ryhmästä löydy sopivat henkilöt natsipäälliköiksi.

      • Anonyymi

        Cuckoomuksen johto, Vihreät, Vasurit, Femakot, Kepun vasemmistosiipi yms. Miksi tästä puolueesta ei löydy Ps ja Kd lisäksi samanlaista oikeistokonservatiivista isänmaallista puoluetta kuten Brittikonservatiivit?


    • Anonyymi

      "Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä."
      Joo, kyllä.

      • Anonyymi

        Hiljaista on uusien päällikköjen suhteen.


    • Anonyymi

      minutkin kutsuisi, vaikka kylläkin vahingossa. Minulla on aina niin huono tuuri.

    • Anonyymi

      Onkos komentaja Aaltokaan enää hengissä?

    • Anonyymi

      Suomessa natsihallitusta kaipaa eniten Rkp joka mielellään näkee itsensä rotuopin ihanteena ja suomenkielisten palveltavana.

    • Anonyymi

      Vöyrin marssi -mies Panu Huuhtanen on merkittävä nationalisti ajassamme

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä jollain uusnatsipelleilyllä on isänmaallisuuden kanssa?

    • Anonyymi

      uuden päällikön tulee osata ainakin ylämäkityöntää ja elää pulloja keräämällä. nännien nuolettaminen kissanpennuilla on myös suotavaa, mutta ei välttämätöntä

      • Anonyymi

        Oliko mustalaisruhtinas mielestäsi uusnatsipäällikkö?


    • Anonyymi

      Purra on etuoikeutettu saamaan kutsun natsiryhmään.

    • Anonyymi

      Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

      • Anonyymi

        Näissä viesteissä SPEKUloitiin Turun Ruskean Talon osallisuudesta mahdolliseen Liittokokoukseen osallistumiseen. Niitä ei kellarissa hyvällä katsota.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näissä viesteissä SPEKUloitiin Turun Ruskean Talon osallisuudesta mahdolliseen Liittokokoukseen osallistumiseen. Niitä ei kellarissa hyvällä katsota.

        Joo, kyllä.


    • Anonyymi

      Suomalaisilla Uusnatseilla on vain yksi päällikkö joka yksinkertaisesti tunnetaan nimellä Päällikkö

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      266
      4654
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2847
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      23
      2590
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1644
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1400
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1282
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1169
    Aihe