Tuomiokapitulin säilyttäjät kokoustavat

7.8.2020 klo 12. 00 Aarlan terassilla. Kaikki aiheesta kiinnostuneet ovat tervetulleita keskustelemaan miten säilytämme Lapuan Hiippakunnan ja palautamme tuomiokapitulin "väliaikaiselta" evakolta takaisin Lapualle.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ketä siellä on ja onko paljon porukkaa?

Äänestä

Kaiken pitää olla varmaa ja pysyvää kun kerran hommiin ryhytään

>> Maailman suurin pystytetty monoliitti on louhittu Suomessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

7.8.2020 klo 12. 00 Aarlan terassilla. Kaikki aiheesta kiinnostuneet ovat tervetulleita keskustelemaan miten säilytämme Lapuan Hiippakunnan ja palautamme tuomiokapitulin "väliaikaiselta" evakolta takaisin Lapualle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu