Uskomattoman tyhmä idea ja umpisurkea toteutus. Ei ole hauska, ei ole oivaltava , puhujan äänensävy ärsyttää ja teennäinen tilanne. Onneksi on muitakin kauppoja ja voin pitää pari kuukautta taukoa lidlissä käymisestä kuolematta nälkään. Harvoin näkee näin ääliömäistä mainosta nykyään. Ehkä ensi vuonna käyn taas oikeastaan jos silloinkaan. Onko pakko ärsyttää asiakasta joka on jo tottunut käymään ja vain haluaa jotain vaihtelua vaihtuvasta valikoimasta. Luin postiluukkuun tipahtaneen paperimainoksenkin, jotain etuplusohjelmaa tyrkytetään; kyllä rupes tympiin koko putiikki että keskellä yötäkin ottaa niin päähän että uni ei tule.
Lidlin" viittomakielinen" mainos
Anonyymi
2
2013
Vastaukset
- Anonyymi
Kerrankin hintakilpailua ja parempi hintojen lasku kuin Lidl:n alkuvuosina, olisiko 2003 kun hintoja laskettiin suuren mainoskampanjan tukemana. Silloin lähes kaikki hintojen laskut olivat 1 tai 2 senttiä, ja muutaman kuukauden hinnoissa näkyi muutoin harvinaisia numeroita 7 ja 8 senttien kohdalla.
- Anonyymi
Onkohan Lidlin mainostoimisto vaihtunut? Ennen parhaimmat mainokset, jotka viihdyttivät. Nyt nämä tiedotustilaisuudet on rimanalitusta. Vieläpä virheellistä tietoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1045715Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652552Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2401552- 941333
- 1241077
- 64843
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8841- 66837
- 71762
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17731