Himottaa niin hyökätä Iraniin ja laajentaa suur-Israel Eufratille asti.
Aabraham ja patriarkat saivat lupauksen luvatusta maasta, jonka rajat ulottuisivat ”Egyptin rajapurosta Eufratin suureen virtaan saakka”
Aabraham ja patriarkat saivat lupauksen luvatusta maasta, jonka rajat ulottuisivat ”Egyptin rajapurosta Eufratin suureen virtaan saakka”
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuo USA:n ja Israelin likainen allianssi pitää maailmaa rikollisissa raudoissan.
USA pitää roistovaltio Venäjän kurissa täällä Euroopassakin. Venäjä voi sotia vain niissä maissa ja uhkailla vain niitä maita, jotka eivät ole liitossa USA:n kanssa. JA niinhän tuo roistovaltio tekeekin.
Todennäköisesti Israel iski ilmasta Beirutiin, aiheuttaen valtavat aineelliset vahingot, inhimillisistä vahingoista puhumattakaan.
Perinteent velvoittavat tätä mätää sionistien valvonnassa olevaa Israelia.
Tiltu valehtelee taas vastoin parempaa tietoaan. Outoa, ettei hän kykene mistään asiasta puhumaan täällä totta.
siellä oikein sotainen johto hyökkäykset Syyriaan