Oikiastiko 71 v kelpaa erityisopettajaksi?

Onko totta että Lapuan koulutoimi valitsee ( jälleen ) erityisluokan opettajaksi yli 70-vuotiaan henkilön?
Siis lukuvuoden mittaisen sijaisuuden hoitajaksi.
Uskomatonta jos huhu pitää paikkansa.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Oikeesti mitä v---ua !!!!!

Äänestä

Ei voi olla totta ! jos on eläke ikäänen niin ei kyllä minkään järjen mukaan saisi palkata mihinkään virkaan ,ne syö nuorten työpaikkoja.Muutenkin kaikki ikuisuusopiskelijat jotka pyrkivät ja pääsevät esim johonkin yliopistoihin pitäisi lailla kieltää ettei sinne ole menemistä vaikkapa nyt yli 35 vuotiaana,jos ei siihen mennessä ole kerinny lukea ammattia itselle niin saa mennä työkkäriin....jumatsuka.nuorille töitä perkules ja vanhemmat huilaamaan ja kuluttamaan ansaittija rahoja..nauttimaan elämästä.

Äänestä

Kuulin, että olisi itsekin päättämäs kaupungin asioosta.

Äänestä
  • onko se kepus

    Äänestä

Onko se se varpunen jouluaamuna ?

Äänestä

Nooh, taitaa olla kyseinen henkilö parempi opettaja kuin joku vasta koulun penkiltä tullut

Äänestä

Hetkinen, ikärasismi on kiellettyä. Presidentti Niinistö on 72 v. ja täyttää tehtävänsä mainiosti. Eduskunnassa istuu monta yli seitsemänkymppistä. Nykyajan 70 vuotiaat ovat kuin 50 vuotiaat muutamia vuosikymmeniä sitten.

Äänestä

Kouluihin pitää myös saada huulipunahallitus ja miehet vittuun!!!

Äänestä
  • Sinnehän ne pyrkiikin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sinnehän ne pyrkiikin.

    Kysymyshän ei oo mistään ikärasismista. Kyseessä on kaupungin venkoilu virkanimityksillä.
    Säästyy eläkemaksujen maksaminen yli-ikäisiltä.
    Kyseessä on kaikkein haavoittuvin osa koululaisista.
    Haloo nyt kaupunki ja selityksiä peliin👹

    Äänestä

Yksi eläkeläinen vastaa kymmentä velttoa kaupungin suojatyöpaikkalaista. Työmotivaatiota riittää ja halua auttaa köyhää kaupunkia.

Äänestä
  • Höpöhöpö

    Äänestä

Aloittaja on ilkeä ja/tai katkera vai miksi kirjoitat tästä .Mielenkiintoista mistä tieto on hänelle tullut ennenkuin asia on ollut virallisesti tiedossa. Huhu siis kuten itse sanoo kukahan on kertonut .Puhelinlangat olleet kuumina ja ensimmäisenä toitotetaan asiaa nimettömänä suomi24 palstalla . Herjausta ja selvityksen arvoinen asia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko totta että Lapuan koulutoimi valitsee ( jälleen ) erityisluokan opettajaksi yli 70-vuotiaan henkilön?
Siis lukuvuoden mittaisen sijaisuuden hoitajaksi.
Uskomatonta jos huhu pitää paikkansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu