Mitä mieltä ollaan Jukka Hankamäestä Persujen presidenttiehdokkaana? Kuinka moni kannattaa?
Jukka Hankamäki Persujen presidenttiehdokkaaksi?
Anonyymi
29<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Rivipersulle ihan sama kunhan on naisia vihaava rasisti.
Hankamäki on tuplatohtori. Mikä ite oot?
Mutta onhan Trumppi, Putin, Bolsonaro, Orban ja Boris Johnssonkin, puhumattakaan kaikista lähi-idän ja Aasian poliitikoista. Niin eikö olis hyvä että suomellaki olis sellanen niin päästäis mukaan tohon isojen poikien kerhoon?
Hankamäestä tulee vielä triplatohtori, nelinkertainen tohtori, ja viisinkertainen tohtori, jos se ei pääse töihin mihinkään, ja joutuu kuluttamaan aikansa rustaillen sellaisia pidennettyjä graduja, joilla ei ole mitään tieteellistä tai muutakaan arvoa.
Tohtorintutkintoja tarvitsee vain yhden. Sen jälkeen voi keskittyä hankkimaan itselleen mainetta tieteentekijänä, professuurin, ja sensellaista. Hankamäki ei ole kyennyt mihinkään tällaiseen. Tuo monen tohtorintutkinnon hankkiminen on pelkkää pelleilyä, kun on pudonnut yliopistomaailmasta ulos ja on pakko yrittää päteä, edes vähäsen.
Hahah. Ohisalon gradullako sitten on? Ohisalo otti 100 tonnia lainaa ja opiskeli köyhyystieteen tohtoriksi. Oikeen köyhyysnero jolla 100 tonnia velkaa. Ai että suomi on hyvissä käsissä.
Hankamäki sanoi haastattelussa, että paras valtiomuoto on kuningaskunta, jossa kuningaspari on kahdesta miehestä koostuva homopari. Tällainen yhdistelmä luo mystistä voimaa ja viisautta kaikkeen päätöksentekoon.
Hankamäen valtikka on varmaan dildo.
Sinä et selvästikkään ymmärrä että valtikka on aina dildo. Se on fallistinen patukka joka symboloi miehisyyttä.
Tää on selvästi filosoofinen trollaus. Sinä varmaan vassariaasina otat kaiken täysin kirjaimellisesti ja absoluuttisen "kaikki persut ovat tätä mieltä" tyyliin asiana
Toki sen ymmärrän.
Ja valtakunnanomena on anustappi.
Tiedoksi persuille.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Valtakunnanomena
Tyypillinen vassar ei osaa edes lukea. Tuossahan lukee että "Valtakunnanomena kuvaa maapalloa."
Symbolitasolla ajatellen peräsuoleen sullottu maapallo tuottaa maan asukkaille suunnatonta epämukavuutta.
Ihan vaan sen tähden, että kuninkaalla on kiva olla.
"Joskus sikari on vain sikari"
-Sigmund Freud
Freud olikin vasemmistolainen "tiedemies"
Olipa vajaaälyinen ajatus.
Maisa Torppa presidentiksi. On sentään nainen, ja naispresidenttiä ei ole ollut vähään aikaan.
onko sillä edes ärrävikaa?
Vihaavatko perussuomalaiset puhevikaisia, kun olen jo useammassa viestissä nähnyt heitä pilkattavan?
Meidän mielestä puhevikaisten pitäis pysyä poissa puheammateista kuten poliitikon ammatista.
Pitää kertoa tuo tutulleni joka on suunnitellut pyrkivänsä PS:n ehdokkaaksi. Hänellä on melko paha R-vika. Tuleepahan samalla muutenkin järkiinsä!
Hyvä. Ärrävikanen sopiikin paremmin Demareihin. Siellä hänestä voi tulla vaikka Suomen presidentti.
Hankamäki ja Tynkkynen sulavat persupoikien sydämet.
Sinähän sen tiedät ilmeisesti
Putin presidentiksi.
Mukana mahtavat synergiaedut.
Ai nytkö putin onki sitte demokraattisesti valittu presidentti? Eilen se oli vielä diktaattori
Ehdotan uutta henkilökulttia nimelta Hankamäkismi
Kannattaa katsoa se Dosentin Hankamäki haastattelu
Persut voisivat alkaa keskenään jakamaan vuoden öyhöpatsaan parhaalle öyhöttäjälle....
Hankamäki uudistaisi linnanjuhlat. Vain miehillä sisäänpääsy....
Ja helvetisti Tummelia.
Hankamäki ei ole homo. Sä olet yksikertaisena ihmisenä tulkinnut hänen loistavan satiirisen queer-teoria kritiikin ihan väärin.