Simpsoneista alkoi hiljattain pyörimään uuden suomessa ennennäkemättömän tuotantokauden jaksot.
Valitettava tosiasia on että uudet jaksot ovat huonoja.
Tänään 3.4 tullut jakso kuvastaa hyvin että mihin suuntaan uudet jaksot ovat menossa. Jaksot ovat väkisin tehdyn oloisia, niissä mm. Homerista on tehty liian tyhmä. Homerin tyhmyys on jo suorastaan yliammuttua. Bartista on tehty nössö, Lisasta on tullut kaikkitietävä. Jaksoissa käytetään liian paljon samoja hahmoja, esim. juntit, poliisit jne. olivat vanhoissa jaksoissa satunnaisia hauskuuttajia, mutta uusimmissa jaksoissa ne ovat lähes joka jaksossa.
Hauskuus on sarjasta lähes kadonnut.
Onneksi lauantaisin pyörii vanhoja aidosti hauskoja jaksoja.
Uudet jaksot
7
794
Vastaukset
- iuau
ne alkujaksot on musta vielä huonompia noi uusimmat mitkä nyt pyörii.. ne on vielä aika huonosti piirrettyjä ja silleen vähän sekavia... hyppii hirveen nopeesti kuvasta ja kohtauksesta toiseen. mut ne uudet jaksot on kans aika... no ne on aika outoja välillä :D älyvapaita.. mut niitä parhaita simpsonijaksoja on ne "keskikauden" jaksot!
- Simpsonit
Totta, parhaat simpsonit alkavat suunnilleen toisessa-kolmannessa tuotantokaudessa. Ne eivät ole enään niin kovin huonosti piirrettyjä, ja muutenkin alkukankeutta ei ole. =)
Lauantaina ja sunnuntaina esitetyissä jaksoissa ( vanha ja uusi) oli eroa kuin yöllä ja päivällä.
Vanhoissa jaksoissa oli kaikkia "ässähahmoja" joita ei enään nykyisin ole. Esim. kuollut Marvin Monroe. =(
Katsoin jossakin nettisivuilla amerikkalaiskatsojien antamista jakso arvosanoista tehtyjä keskiarvonumeroita. Näille aivan uusien tuotantokausien jaksoille on annettu todella huonot arvosanat. =/
- Joe-
Kausi 15 ei ole uusia jaksoja. Tsiigatkaa sitä s16 niin näette uusia, pieksevät s15 ja ylipäätään tyyliin s09-15 mennentullen.
- MidiSurf
Kyllä näin on. Tuo kausi 16 valmistelee jo 17 kautta on sen varran tapahtunut kaikkea mm. Uusi muksu sarjaan en tosin kerro ketä saa lapsen.
- homeri
simpsonien ekat tuotantojaksot olivat huonoja ja tämäntuotantokauden jaksot ovat todella huonoja.
eli keskivaiheen tuontatokaudet ovat parhaita.
uusimissa simpsoneissa on jotain outoa , esim, bart itki yhdessä jaksossa en tiedä onko bart itkenyt tätä ennen koskaan.
nyky simpsoneissa piirrosjälki on liian siistiä kaipaisin hieman rosoisuutta, mutta ei alkukausien rosoisuutta vaan keskivaiheen.
simpsonit ovat menossa alamäkeä ja minusta simpsonit voitaisiin jo lopettaa, näin jäisi hyvä muisto sarjasta.
ideat. alkavat olla lopussa.
pandoran lipas on kiinni ja käsikirjoittajat eivät saa sitä enää koskaan auki.
sääli mutta kaikki loppuu joskus.
olet oikeasaa simpsonien nykyjaksot eivät naurata yhtään ja bart on nössö itkupilli.- Simpsonit
Bart tosiaan itki 2. tuotantokauden jaksossa "Ihme", joka kyllä kieltämättä tuntui hieman oudolta.
Tätä ennen bart ei ole itkenyt.
Niistä ensimmäisistä jaksoista on hauska etsiskellä virheitä, esim. ruskea Smithers ja mustahiuksinen Milhouse.
- Vanhassa vara parempi
Kyllä vaan uudet on tosi;
-huonoja
-outoja
-liiankin epäaitoja
-tylsiä
-_-_-VANHAT PAREMPII_-_-_-_
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4213042IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk1052186- 1731842
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten181774Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1051649Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591278- 1481207
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu541143Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla441012- 381009