"Lapset levittävät koronaa yhtä paljon kuin aikuiset, kouluja saatetaan sulkea – taustalla tuore tutkimus"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006602772.html
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006602772.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
SDP:n Myrkynvihreä Vassarihallitus jossa Kepu ja RKP Juoksupoikina, toteaa ettei suomalaiset lapset levitä koronaa, vain yli 70 v levittävät, lisäksi Myrkynvihreät on tuomassa 80000 työtöntä lisää sossun luukulle, liekö vielä korontautisia
Lisäksi vihervasemmistohallitus toi 175 partataaperoa veromaksajien elätettäväksi vaikka rahat on loppu jo muutenkin.
Se on nähty joka ikisessä asiassa., että kaikki muuttuu moraalia myöten liejuiseksi paskaksi, mihin nuo vihreät troijanhevoset ovat liskonäpeillään koskeneet.
Levittävät järjettömiä väitteitä, kuin että lapset eivät levitä koronaviruksia, ja rajoja ei voida sulkea ja sukurutsaus pitäisi sallia, ja Raamatunsanan sanominen loukkaa ihmisryhmiä.
En alun perinkään ymmärtänyt viruksen ikäriippuvuutta. Lapset sairastuvat muita helpommin erilaisiin tauteihin, koska lapsille ei ole ehtinyt kehittyä vastustuskykyä. Vanhukset taas sairastuvat pahemmin, jos heidän vastustuskykynsä on heikentynyt muiden sairauksien takia. Meitä on joka lähtöön iästä riippumatta. Puupäätutkijoitakin näkyy olevan.
Todennäköisesti yrittävät tämän hysterian varjolla liittää Norjankin EU:hun. Niitähän EU:ssa sieppasi kovasti kun Norja jäi ulkopuolelle. Yrittääkö sitten kaapata Islanninkin EU:hun....ja sitten koko pohjois-eurooppa olisi yllättäin eu-liittovaltiota joka on suuri kusetus.
Lapsilla on enemmän kontakteja myös ulkona. Ulkoleikeissä, myös julkisilla leikkipaikoilla, leviää niin tavis corona-, noro- kuin sars-cov2 -virukset.
Norovirus on hyvä vertailukohde. Lapsi sai sen hiekkalaatikolta ja sitten oltiin koko perhe kipeenä. Lapsien eristäminen ei välttämättä ole pidemmän aikavälin ratkaisu.
Viktoriaanisen ajan tapakoulutkseen emme kykene nykyisen lainsäädännön vuoksi. Lapsi saa toki lyödä ja kurittaa aikuista, mutta aikuinen ei saa vetää rajoja lapselle - henkinen väkivalta on rikos. Esimerkiksi supernannyn käyttämän arestipenkin valvonta, jos siihe käyttää esim. kiinnipitämistä on lastensuojelurikos.
Laillisia keinoja ei ole, paitsi tietenkin sairaalassa lapsemme voidaan sitoa pakkopaitoihin ja lääkitä turriksi. Tuo kun tulee julkiseksi lääkärit ovat ihmisoikeustuomistuimessa. Umpikuja tämäkin.
On vain hyväksyttävä, että lapset levittävät tautia. (Suostuiskohan Venäjä myymään rokotteita?)
Tottakai+lapset+varomattomuuksissaan+levittävät+virusta+ja+enemmän+kuin+aikuiset.+
Eri+asia+sitten,+sairastuvatko+vai+jäävätkö+oireettomiksi+levittäjiksi+kuten+70%+aikuisista+Espanjassa+vastikään+tutkitun+mukaisesti.
Viruksen+oveluudella+on+tähän+asti+tarkoitettu+leviämistä+oireettomien+tietämättömien+välityksellä,+mutta+nyt+on+paljastunut+myös+"aikapommi"+eli+myöhemmät+jälkitaudit