Kyllä on jumaIauta yhtä pelleilyä tuo koronasekoilu. Koronapotilaat voidaan kohta laskea yhden käden sormilla, ja silti hysteerikot pakottavat 5,5 miljoonaa TERVETTÄ suomalaista kulkemaan pellenaamarit päässään.
Että pistää niin vihoiksi tämä saakelin kapitaIistien kansankusetus.
Että pistää niin vihoiksi tämä saakelin kapitaIistien kansankusetus.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Oletkohan nyt ihan kartalla???
Kaksikymmentä uutta tänään lauantaina.
Montakohan sataa sormea aloittajalla on?
Höpö Höpö!
Suomessa on vain 6 koronapotilasta. Revi siitä!
20 tai 100 yhä liian vähän. Vaikka 1000, ei 5,5 miljoonan kannata kulkea märkä rätti kasvoilla?
EI.
On tietenkin harvi, että kovin moni ei osaa matematiikkaa. Se tekee elämästä vaikeaa. Kun ei ymmärrä, ei ymmärrä.
Ja kun ei ymmärrä, panikoi. Jotenkin tämä nyt kasautuu tuonne Persuosastolle.
Panikointi on ollut keskiössä koko kevään. Kun aikaisemmin emme tunteneet paniikkia kausi-influensoista, mitä niitä on yli 5 erilaista ja jokainen tappaa enemmän kuin tämä Korona, niin NYT?
Nyt pitää temppuilla, nyt pitää märkärätteillä. Nyt pitää huutaa "LENTOKENTISTÄ", nyt pitää HUUTAA "kasvomaskeista".
Nyt pitää "HUUTAA".
Jos Persut muuttaisivat asumaan Valko-Venäjälle, he hiljentyisivät ja antaisivat Lukasenkon hoitaa kaiken.
Hys, älkää häiritkö!
337 aktiivista tapausta joista 6 tarvitsee sairaalahoitoa tällä hetkellä.
Naamari päässä on kiva pelotella kakaroita. -Setämies'54
” Naamari päässä on kiva pelotella kakaroita. -Setämies'54”
Sepon multitalenntti persoonallisuus täydessä vauhdissa.
Etkös ole paljon vanhempi?
Mille päivälle ne 24 tautista lentomatkustajaa on tilastoitu?
Sille 41:n pvän päivälle. Olikohan toissapäivä.
Ilman muuta pitää sekoilla ja panikoida. Eihän pellenaamareita saada muuten kaupaksi.
Kauppa se on joka kannattaa. Myyt markan maskin kahdella, niin teet 100 prosentin voiton.
Ei ole enää kuin 5 kpl. Jokaiselle on nyt oma yliopistollinen sairaala.
WordOmeter: tilanne 17.08.
Tapauksia 7776
Kuolleita 334
Parantuneita 7050
Sen mukaan koronaa sairastaisi tällä hetkellä vielä 392 henkeä, eli ei ihan yhden käden sormin laskettava luku. Sairaalahoidossa on vain muutama, mutta kaikki sairastuneet voivat tartuttaa.
Ensinnäkin Suomen tilanne ei ole ollut eikä ole mikään vaikea. Pelkkä tartunta ei ole automaatinen kuolema. Suurin osa kuitenkin parantuu. Jonkun muun maan tai maiden tilanne ei automaattisesti vaikuta Suomen tilanteeseen. Ja siihenkin on ratkaisu ei naamari vaan rajoittaa matkustamista. Koronahysteerisille taas tartunta on automaattinen jopa lähes välitön kuolema.
Ei Suomen tilanne edellytä maskinaamareiden käyttöä vaikka "asiantuntijat" sellaista muka suosittelee. Terveelle siitä ei ole hyötyä, eikä kenen randomin sairaaksi luulemis harhoista kannata välittää. Tämäkin osoittaa koronahysteeriset elää omassa todellisuudessaan.
Potilaita ei kuitenkaan ole enää kuin viisi kappaletta.
Räkätautisia on maassa varmasti tuhansia, ellei kymmeniätuhansia.
Ongelma on myös että, toi testaus puoli on ihan retuperällä. Kuka lähtee sinne jonottamaan vain saadakseen mahdollisen karanteenin joka sotkee koko perheen elämän? Eri asia jos olisi jokin lääke jonka saisi ja se olisi sitten selvä. Yrittääkö ne saada mahdollisimman monen karanteeniin.
Testaus on ihan kunnossa, koska se on hyvin pitkälti muutenkin epäluotettavaa pelleilyä (lue rahastusta). Vouhotus vaan on saanut aikaan sen, että skitsot ruuhkauttavat terkkarit heti, jos nokasta vuotaa räkä.
Mutta ei mitään. Laittakaa löylyä lisää. Ei mulla popkornit lopu.
Nassu jemmassa voi hurjastella kamera tolppaan ei kukaan tunnista sinua!😛😝😜
Tuosta ”pellenaamari” jutusta tuli mieleeni kaverini joka pelkää noita kasvomaskeja kuollakseen ja nimittää niitä pellenaamareiksi. Ei halua käyttää niitä koska kärsii paniikkihäiriöstä ja jonkin sortin ahdistusfobiasta sen lisäksi. Alkaa hyperventiloida minuutin sisällä kun maski on kasvoilla :D.
Kaksinaismoralistista kermapersekansaa pelottaa kun kaikki ei enää tule kuin manulle illallinen.
Suomen köyhiä on kyykytetty 90-luvun lamasta, eli sosialismin romahtamisesta lähtien urakalla, vale sosiaalidemokraatit etunenässä, jokaisen pitää yksin huolta elämästään.
Nyt on löysät lahkeessa pienen pienen viruksen takia, ja KAIKKIEN pitäisi nyt kantaa kortensa kekoon kun ENSIMMÄISEN kerran elämässä kaikki ei menekkään kun strömsössä.
Mihin nyt katosi luonnollinen karsinta ja heikot sortuu elon tiellä.
Onneksi armeijalla on viisi miljoonaa kaasunaamaria varastossa. Ne pikaisesti jakoon ja ulkonaliikkumiskielto siihen asti kun korona katoaa maailmasta.
Tässä kohtaa kodittomista ei tarvitsekkaan olla, enää, huolissaan, he kun eivät karanteenikoteihin kuulu.
Kaasunaamarista kuitenkin voisi olla apua roskalaatikossa asuessa, ja eilispäivän hesarista porvarien kuulumisia lukiessa.
Kyllä siellä ratikassakin on helpompi istuskella kaasunaamari päässä.
Ilmaiset pellenaamarit käydään hakemassa Volvoilla :-D
https://yle.fi/uutiset/3-11501838
Homma on ryöstäytynyt käsistä. Sairaalassa jo 21 koronauhria.
Viime viikkojen aikana on tullut toista sataa sairastunutta päivässä. Jollain savolaisilla junttialueilla joka toinen kantaa virusta tietämättään.
Ihmisen elimistössä on muitakin viruksia kuin covid-19, eikä kantaja ole niistäkään tietoinen. Kunnes jne
Mitäs olivat liian lähekkäin massa tapahtumassa ilman kasvosuojusta ja tietysti ulkomailla vielä. Meidän muidenko syy se on?
En ole koskaan käyttänyt pellenaamareita taikka käsidesejä, enkä tule koskaan käyttämään. Antaa hysteerikkojen lyhentää omaa elinikäänsä.
Maskihysteerikko pelkää tosissaan maskeja. Ohikulkevan maskista ei hyppää sinuun viruksia, voit olla huoletta.