maskipakko

Jos tulee maskipakko,. sitten tulee kaapupakko, sitten on pakko kiikuttaa kameleita ja aaseja eläinpuistoon näytille kuten ähtäriin.. ja sitten tulee pakko rakentaa "temppeleitä" uusille ulkomaan tulijoille ja jo alle sadanvuoden päästä katukanat kaakattavat,kapeilla kujilla kamelit kakkivat ja temppeleistä mölyää kehnoilla kaiuttimilla monta kertaa päivässä.

15

104

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siksi täytyy taistella vastaan.

    • Anonyymi

      Kyllä minä maskia tulen pitämään, jos annetaan ilmaiseksi. Sitten saa leikkiä MK:n Sub-Zeroa tai Scorpionia.

      -Myllyrinteen Myrkkytiikeri

      • Eikös Tekkenin Zub-zerolla ollu maski ettei se aivastaisi virussalamia?


      • Anonyymi
        pervokki kirjoitti:

        Eikös Tekkenin Zub-zerolla ollu maski ettei se aivastaisi virussalamia?

        Oletko edes pelannut Mortal Kombattia tai Tekkeniä? Täysin eri pelejä.

        t. Orvokki


      • Anonyymi kirjoitti:

        Oletko edes pelannut Mortal Kombattia tai Tekkeniä? Täysin eri pelejä.

        t. Orvokki

        Joo olen edes pelannu molempaaki.

        No oliko subb-zerolla maski ettei se aivastaisin virussalamia?


      • Anonyymi
        pervokki kirjoitti:

        Joo olen edes pelannu molempaaki.

        No oliko subb-zerolla maski ettei se aivastaisin virussalamia?

        Salami on on tosi herkullista leivän ja pizzan päällä. En ole saanut koskaan virusta salamista, kun on ollut varaa ostaa kyseistä herkkua. Mielestäni kevyempää, kuin Venäläinen metukka.

        -Myllyrinteen Myrkkytiikeri


      • Anonyymi kirjoitti:

        Salami on on tosi herkullista leivän ja pizzan päällä. En ole saanut koskaan virusta salamista, kun on ollut varaa ostaa kyseistä herkkua. Mielestäni kevyempää, kuin Venäläinen metukka.

        -Myllyrinteen Myrkkytiikeri

        venäläisillä raskasta metukkaa vaikka kansalla kevyet lompakot..


    • Anonyymi

      Ostin apteekin suojamaskeja sen takii että jos joutuu linskillä tai taksilla kulkemaan ja maski olisi ehto kyytiin pääsemiselle. Hinta 10 kpl jotaa 12.€urova.

      • Ajattelin väsätä kalsareista suojan jos tulee ihan täysipakko ja pakko muuttuu lampaaksi. oon ostanut lidlistä neuloja ja lankaa..kalsareita löytyy omasta takaa.


    • Jos ihmisen korvat olisivat toisinpäin (ts. korvalehden irti pääkallosta oleva osa olisi edessä), niin meillä olisi ongelma näiden maskien kanssa. Pitäisi sitoa narulla pään taakse ja solmu löystyisi nopeasti ja maski tippuisi. Silmälasipäisiä ei näkyisi katukuvassa, koska suomalainen nenätyyppi ei ole tarpeeksi jykevä yksinään kannattelemaan laseja päässä. Veikkaisin, että kaikki käyttäisivät monokkeleita vai mitä ne ovatkaan, kun täytyy silmällä puristaa.

      • Silmä väsyy jos silmällä pitää puristaa monokkelia. lapsuudesta kokemusta.. Monokkeli pitäisi liimata kiinni. tai sitten huononäköisille ilmainen mykiönvaihto.


    • Anonyymi

      Maskipakko tulee ja rokotepakko ensi vuonna

      • laitetaan tulppa perseeseen ja muututaan muumeiksi..eiku lampaiksi..eiku..


    • Anonyymi

      Käytän kaupassa maskia, jos muistan sen kotoani ottaa. Tällä viikolla pankki tarjosi maskin. covid rokotuksen otan nousviikolla jos avaruus niin suo. Aika on varattu.

      • käytän kohteliaisuudesta maskia..en halua ilkeitä toljotuksia sen vuoksi..pesen ja uudelleen käytän kyllä maskit..pesen ne fairyvedessä niin että virukset irtoaa.. lutraan ja viruutan..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      33
      1492
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      72
      932
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      290
      829
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      74
      744
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      258
      710
    6. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      684
    7. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      43
      650
    8. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      32
      579
    9. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      72
      564
    10. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      51
      554
    Aihe