Puhujapöntöstä: tulin uskoon noin23-vuotiaana. Äh... Mitä sitä nyt koko tarinaa. Tilanne oli kuitenkin samantapainen kuin nyt eli hengelliset asiat alkoi kiinnostaa ja ovelle saapuneet Jehovan todistajatkin tuntui itsensä Jumalan lähettämiltä . Olin niin. 15-vuotiaana käynyt ♥ ystävän kanssa helluntailaisessa paikassa ja se kiinnosti enemmän kuin Jehovan todistajien meno.
Minulla ei ollut vielä silloin ajokorttia ja äidin kyydillä lähdin helluntaikokoukseen.
Tulin uskoon.. Mua painoi c-hepatiitti. Mitä ihmiset ajattelisivat jos tietäisivät että mulla sellainen on. Häpesin ja muistan kun rukoilin aivan villinä jokaisen lapseni kohdalla ett älä anna tarttua. Lapseni olivat terveet. Olin 23-vuotiaana ollut 5vuotta kuivilla.
Ahaa tuli soitto. Täytyy lähteä kohta. Jouduin monta vuottakokemaan väkivaltaa. Uskoni leimattiin hulluudeksi ja sanoi että kyllä mielisairastavoi hakata.
Neuvolassa c. - hepatiitti tulos näytti kaksi kertaa peräkkäin negatiivista. Jumala paransi minut! Asia tuli julkiseksi nololla tavalla. Puolustauduin. Monta ihmistä minulle rakkaita kävi minun kimppuun. Häissä. Se oli oma vikani. Hämmensin ja ärsytin mm. Soittamalla rakkaus on lumivalkoinen.. Se oli tarkoitus olla murtava viesti exälle lasteni isälle... Minut heitettiin ulos kapakasta.
Olin sen verran sekaisin että ajattelin ettänyt mulle riitti tämä nyrkkeilysäkkinä olo. Purin ja lujaa.
Menetin tajuntani kun nykyinen. Edesmennytsilloinen tuore lankomies potki minua.
Oikeudenkäynnistä juoruiltiin... Totuus oli että törkeä pahoinpitelysyyte muuttui tavalliseksi pahoinpitelyksi. Minulla kun ei ollut enää c.-hepatiittia.
Jumalan syvää armoa teillekin.
Miltä tämä kuulostaisi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?791525Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,141004Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79912Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.95902Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51724Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot139674- 53664
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48651Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51641- 74633
