Maski ei auta enää jos

jo sairastaa virusta.Eikun yskimään vaan siis.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei se maski suojaa muutenkaan sinua tartunnalta. Se estää vain pisaroiden leviämisen, mikäli sinulla on jo korona. Joten silloinhan sitä varsinkin pitää käyttää.

1Äänestä

Ei mutta se antaa sulle oikeuden riehua ikäänkuin et olisi koko taudista tietoinen lainkaan. Voittaahan se karanteenin.

Äänestä

Enemmistö ajattelee muitakin maailmanlopun matkaabailaajat vain itseään.

1Äänestä

Sulla on ihan Covidiootin perustelut =))

1Äänestä
  • ..persustelut pikemminkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

jo sairastaa virusta.Eikun yskimään vaan siis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu