Voi voi. Mihin nyt sitten.
Loppui pomppimiset ideaparkissa
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kyllä niitä kauppoja löytyy.
eikö sen pomppu parkin avannu joku taas startti rahoilla uudesta..vuodeksi. niinkun toita ruokapaikkojakin pitkin kyliä on tapana
Sonny ruusonien aktiivitarinan loppu. Konkurssihakemus 17.8.. Ei kantanu pomppu korkialle. Uutta matoa koukkuhun, vielä on pisnestä jälijellä.
se oli pelkästään parkki kaippa niillä on pari muutakin firmaa millä jättää verot maksamatta
Homma jatkuu.Uusi firma ja pitäjä on jo kehissä.
Ihmiset pelkää tuollaisia paikkoja korona aikana.
Ainakin viisaat ihmiset.
Ei kannattamaton firma kannata pyörittää sitä kuka tahansa.
Turha jatkaa rimpuilua.
Ei se mitään lopettanut. Ne myy yhä sinne kausikortteja
https://www.dap.fi/s/kauppa/seinajoki/kaikki/lahjakortti-seinajoki-
Eikös sen firman nimi oo Lakeuden elämyspuisto.
Ideaparkki ottaa (ostaa) kaikki kaupat ittelle, saavat sitte kehua Keskisen Vesalle että nyt ollahan oikeen kauppiaita ittekki ja pyöritetään kauppaa. Ei sielä kellään rengillä tulevaisuutta oo.
Kuka tuollaasta rahoottaa?
Kuka tyhmä menee johonkin tuollaisee paikkaan näinä aikoina hakemaa Koronaa?
Tosin onhan niitä vanhempiakin jotka haluavat kersojensa sairastavan, ihan vain vanhempien itsensä takia.
Mutta, kyllä tuo uusi yrittäjä hetken tuota ns, tekohengitystä tuolla Ideaparkis onnistuu tekemään, mutta niinhän sitä sanotaan: että turha tehdä kakaraa, kun paskanen loppu on edessä.
ipeapark konsepti perustuu juurikin siihen ettei se ota riskejä myynnistä. vuokraa tiloja. sitä ei hetkauta koronat ja konkurssit...saa kyllä rahansa..infra tuli tääläkin kaupungilta ,kauppiaista osa teki pitkät sopparit tiloista osa onneks kai ei...raha juoksee korona tai ei...sukari kehräää
Näin vois olla jos olis pytinki rakennettu omalla rahalla, mutta ku taitaa olla pankin rahat pelissä. Jos ei tuu vuokria ei lyhene lainat ja pankki alkaa tehdä päätökset. Riittääkö pankille pelkkä koronmaksu? Riski se on tässäkin liiketoiminnassa ja etenkin kun tilojen täyteen saamiseksi joutuu yodennäköisesti näissä oloissa tinkimään vuokrista.
ei muuten tingi,asiakas ulos vuokrat ulosottoon,uusi asiakas sisään.samat lait ei päde kuin huoneiston vuokralaissa.
Uusi asiakas? Ei taida riittää vuokralaisia tuohon leikkiin tässä markkinatilanteessa. Isoja haasteita monilla yrittäjillä, jokapäiväinen pitkä aukiolokin on iso rasite sitoutua vuosiksi. Mutta jos parkinherra ite pitää tiloissaan kauppaa niin kuin Keskinen niin voi ite päättää mitä tiloissaan myy, sitä kohti..