jos lupaan suomeen 500 000 työpaikkaa? Näitä lupailijoitahan te äänestätte, se joka vaan heittelee jotain lukuja ilmaan ,sen ei todellakaan tarvitse olla koulutettu ihminen mutta sitäkin tyhmempi se kyllä on jos koulutettu.
Äänestättekö minua
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minäkin voin satavarmasti luvata palauttaa suomen loistonsa päiviin, siihen aikaan, kun ei ollut ainuttakaan vihreää lähelläkään eduskuntataloa.
Ja se ei olisi taantumusta, vaan kaikki olisi turvallisella tolalla. Ei olisi raiskaajat vapaana pitkin katuja, eikä rosvojen kopistajia tuomittaisi maksamaan rosvolle korvauksia, niinkuin nykyään härskisti tapahtuu.
Minä lupaan vappusatasen, pääsiäistonnin ja juhannuskympin kaikille
SMP:n kansanedustaja Urpo Leppänen (1944-2010) toimi Kalevi Sorsan työvoimaministerinä vuosina 1983-1987. Tuore ministeri asetti haastattelussa tavoitteeksi, ettei kenenkään tarvitse olla kortistossa yli 13 kuukautta.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2010/03/15/urpo-leppanen-tyoministerina
Rinteen mallin kokeilu ylitti huomattavasti työvoimaministeriön budjetin asettamat rajat. Leppänen katsoi asiasta nousseen kohun suuren rahan ja oikeiston nostattamaksi.
Jos+perussuomalaiset+saa+50%+äänistä+ensi+eduskuntavaaleissa,+niin+minä+lupaan+maksaa+valtiovelon+pois+omista+varoistani.
Onko varmistettu että kaikki 1399€ tienaavat eläkeläiset ovat saaneet vappusatasensa?