Eikö se mene jakeluun, että minä olen oikeassa kaikissa asioissa ja jos joku on eri mieltä kanssani, niin hän on väärässä?
Tiedän kaiken tarpeellisen, joten minua ei ole mahdollista harhauttaa tai kusettaa, joten turha edes yrittää.
Tiedän kaiken tarpeellisen, joten minua ei ole mahdollista harhauttaa tai kusettaa, joten turha edes yrittää.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Minä olen oletko sinä ja oletko huomenna.
jos et ole puolellani, olet minua vastaan. en tosin voi perustella kuin mutu tuntumalla ja halveksien.
Vain juutalaiset ovat oikeassa kertoessaan satuja niin, että kaikki ottavat sen tosissaan.
Juutalaiset eivät itsekään usko satuihinsa vaan tietävät ne keksityiksi taruiksi. On jännää, että kristityt pitävät totena mytologiaa, jonka juutalaiset itse tunnustavat sepitteeksi.
Suurin osa juutalaisista on ateisteja tai uskonnottomia.
Juutalaiset on sodanhimoisin kansa jota maan päällä on nähty.
Israel oli sotaisa kansa Raamatun kertomusten mukaan, mutta diasporajuutalaiset eivät ole olleet sotaisia, koska heillä ei ole ollut valtaa eikä armeijaa. Kun Israel perustettiin toisen maailmansodan jälkeen, niin juutalaiset ovat paljastaneet jälleen perimässään kulkevan sotaisan luonteen. Olisi ollut parempi, että olisivat Jeesuksen oppien mukaan kääntäneet toisen posken ja antaneet muslimien hävittää itsensä sukupuuttoon.
1 1=3 kiitos jeesus kiitos kiitos
Gematria.
Ei vaan idiootin matematiikkaa.
Sitäpä juuri, mutta ei käy kiistäminen, että sitä matematiikkaa on sisällytetty luomiskertomuksiin.