Kyllä se on niin että Persut vie ja muut vikisee. Perussuomalaiset ovat ainoita tässä ajassa ja paikassa jotka onnistuvat tuottamaan kohua ja herättämään keskustelua. Punavihreeltä kuplalta on aiheet loppu. Heillä ei ole enää mitään milla aiheuttaa kohua ja keskustelua. Siksi se on kupla joka on nyt puhjennut.
Perussuomalaiset dominoivat Suomen keskusteluilmapiiriä
Anonyymi
52<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
En olis kyllä itse paremmin osannut tuota sanoa, mutta totta se on.
Tämä hallitus on kupla joka puhkeaa kohta , Persut ovat tämän tajunneet aikoja sitten, nämä hitaasti lämpenevät joilla kestää vähän kaikki ennen kuin menee jakeluun.
Höpsis persut kieltävät ilmaston lämpenevän.
Luonnon ja vesistöjen saastuminen on Persuille paljon tärkeämpi kysymys. Tämä Ilmastohysteriä on joku vieraspieräinen tarkkaan koordioitu lahko. Persut vastustavat pääasiassa tuota retoriikkaa.
Ja niitä riittää ja aina rikollisuus mukana.
-- Kansanedustaja julkaisi kuvan päiväkotilapsista somessa – oikeusoppinut pitää mahdollisena rikoksena. --
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b6354720-9ca5-4002-b5bf-a223bf7d2593
Perussuomalaisten kansanedustaja Veikko Vallin:
”Eivät kaikki ihmiset ole saman arvoisia.”
Vallin tuli kertoneeksi Persujen toimintamoton.
Hitlerkään ei pitänyt ihmisiä saman arvoisina!
Kyllä! Pahat pojat kiehtoo aina. Huonoa julkisuutta ei oikeastaan ole olemassakaan. On vaan julkisuutta tai epäjulkisuutta.
Ai nytkö vasta tajusit että Persut ei pidä kommareista koska he valehtelee tuosta tasa-arvosta?
"Oikeusoppinut" voi vetää käteensä, ja mennä oikeisiin töihin ! Noita perkleen "oppineita", jotka ovat pihalla kuin lumi-ukot ja reaalielämä on täysin vieras käsite.
Intersektionalismi on huuhaata. Tästä riittää aihetta vuosikymmeniksi
Vallin on täysi rasisti.
Vallin on täys Eurooppalainen
Vallin on täysnuija!
Hahah. Kateellisten panettelua. Montako firmaa sulla itselläs on?
Valliinin firmat on Virossa. Isänmaalinen persu, veronkiertäjä.
Se on isänmaallista kun ei maksa veroja kommareille. Valtio ja isänmaa ei ole sama asia
Et vastannut kysymyseen että montako firmaa sulla on? Mikäli ei ole niin, miksi ei ole?
Etpähän sinäkään suvakologian tonttu ole vieläkään antanut vastausta kysymykseen, montako käräjäoikeuden määräämää tuomiota on kontollasi.
No muuta Viroon. Tuollaiselle veropakolaiselle Suomi ei ole mikään isänmaakaan. Putlerin kätyri.
Sun kommentti täysin sekava ja epäjohdonmukainen, Lueppa oma kommenttisi. Demarihallitus on siis isänmaa ja Viro on Putinin kotimaa?
Tämähän on helppo havaita täällä palstallakin, eihän täällä juuri muiden puolueiden tekemiset ja/tai mielipiteet kiinnosta vaan jatkuvasti saa lukea että Persu sitä ja Persu tätä ja mitä mieltä Persut ovat mitä ihmeellisimmistä asioista!
Näkyy että Perussuomalaiset ja heidän mielipiteensä kiinnostavat ihmisiä!
Perussuomaliset todellakin ovat onnistuneet pääsemään lööppeihin. Hintana on tosin hallituskelvottomuus, mutta sehän ei ikuista oppositiopuoluetta haittaa.
Persut polttavat ennemmin sillat ympäriltään kuin että lähtisivät kantamaan vastuuta.
Kyllä Persut on haluttua seuraa seuraavaa hallitusta muodostamassa, Kokoomukselle on senverran kauhistus tämä sosialistihallistuksen rahanjako että mitään estettä ei ole tälle yhteistyölle Persujen kanssa.
Se on väliaikaista. Se johtuu siitä että Persujen viesti ei ole mennyt vielä perille kaikille ja monet raukat ja lampaat uskovat ennemmin tuohon vasemmistomadian vastapropagandaan.
Vai haluttua seuraa? Ei taida niin montaa puoluetta löytyä kasaan, jotta syntysi hallitus, jossa istuisivat persut. Vai lähdettekö kokoomuslaisen maahanmuuttopolitiikan tielle?
Miten kokoomus uskaltaa ottaa riskin, että menee samaan hallitukseen avoimesti rasistisen puolueen kanssa. Sehän olisi poliittinen itsemurha.
Luetaankohan me samoja uutisia???? Minusta näyttää aivan siltä, että vain persut vikisevät aina kun saavat suunsa auki??
Mitä sinä teet täällä? Miksi luulet että meitä kiinnostaa sun mielipiteet?
Me? Onko sinulla tällä palstalla joku kansallissosialistinen "totuuskomissio"?
Ai Demareiden? Eikös demarit ole niitä sosialisteja?
Asiallista keskustelua perussuomalaisten kanssa ei voi saada aikaiseksi, kun heillä ei ole mitään asiallista sanottavaa.
Hahah. Onko sulle sitte? Onko tällainen naurettava peppukipuilu asiallista keskustelua?
Se on ihan omaa syytäsi.
Ai miten se on mun omaa syytä että sä rikot lakia?
Persujen puheenaiheet: mamut ja persereiät. Ei kai vaan siinä ole mitään seksuaalisia sävyjä? Saattaapi ollakin.
Ja sun ainoa puheenaihe on Persujen sanomiset.
Fanitat kuitenkin ihan täysillä. Kyllä mä tiedän.
Persjurritrollit öyhöttää kaikilla mahdollisilla palstoilla, aihe mikä tahansa, hallitus on syyllinen kaikkeen ja varsinkin DEMARIT.
No mikä sun teoria sitten on?
Ei ainakaan mikään witun harhainen salalliittoteoria.
Eli sulla ei ole mitään teoriaa. Oot täysin nolla jauhopää ulisija vaan?
Kyllähän persut hallitsevat Suomen poliittista keskustelua, kunpa joskus vaan kuulis ja näkisi jotain muutakin kuin "paskahallitus", "Marin on syyllinen",
"SDP on työläisten vihollinen" jne.
Sen lisäksi kaikki aloitukset, joissa arvostellaan persujen toimintaa, poistetaan.
Niinpä tänään olen tehnyt kaksi asiallista aloitusta, joissa arvostellaan perussuomalaisten toimintaa, 1. poistettiin 8 minuutissa ja 2. ei päässyt palstalle ollenk.
Perussuomalaisista joutaa yks ukko hiiteen, joka elää mustan ukon kanssa parisuhteessa.
Joka puhuu haitallisesta maahanmuutosta ja on itse valinnut mustan miehen petikaverikseen.
Se on just se, joka BB talossa jo käyttäytyi oudosti, esitti raivoraitista ja söi kirjeen, jonka sai läheisiltään.
Persuja vastustavat kommunistit ovat usein syyntakeettomia tai huumeiden sekoittamia.
Entä muut kuin kommunistit ?
Kaikki muut on kommunisteja. Loput on Persuja. Sä et ehkä vaan tiedä/myönnä olevas kommunisti.
Persuilu on sairaus ja kommunismi lääke siihen.
Ja persjurritrollit täyttää kaikki mahdolliset keskustelupalstat.
Tulee törkyä ja saastaa muiden niskaan.
Persjurritrollien mielestä kukaan muu kuin persu ei ole oikeassa.
Kaikki kommunistit ovat väärässä.
Sori paskiaiset, tyhmempiä kuin persjurritrollit on, ei tästä maasta löydy.
Pääpersu nieleskelee ja mumisee.
Perusilla on erikoinen käsitys keskustelusta. Mitään rakentavaa ja tulevaisuuteen suuntautuvaa heiltä ei ole vielä kuultu.
Vaikeaa on kommunistin kanssa keskustella. Hän kun ei osaa kirjoittaa.