Joukkueiden pelitilastoilla ja pelihistorioilla ei ole yhtään mitään merkitystä.
Ne ottelut, jotka on vedetty pelihitorian ja tilastojen perusteella ovat kusseet pahemman kerran.
Ottelu, jossa kotijoukkue on sijalla 3 ja vierasjoukkue sijalla 12, joukkueiden väliset ottelut ovat päättyneet kotijoukkueen voittoon tai tasapeliin 10 ottelusta 9 kertaa joten tilastojen ja historian perusteella kohteeseen tulee 1x.
Eipä voitakaan kotijoukkuen silloin, kun laitat vedon, vaan häviää tulokseen 0-3.
Kyllä se silloin voittaisi, jos jättäisi vedon lyömättä ja laittaisi pöytälaatikkoon vedon ja panosta 100€.
Peli tilastot ja historiat voi työntää sanonko minne
6
101
Vastaukset
- Anonyymi
Valtaosassa esim. maailman jalkapallon pääsarjoista mestari on 80-90% todennäköisyydellä aina sama joukkue. Voin luetella pitkän listan näistä joukkueista.
Saksa: Bayern Munchen, Italia: Juventus, Espanja: Real Madrid/Barcelona, Hollanti: PSV/Ajax, Kiina: Guanzhou Evergrande, Ruotsi: Malmö, Norja: Molde/Rosenborg, Tanska: Köbenhavn/Midtylland, Ranska: PSG, Portugali: Porto/Benfica, Sveitsi: Young Boys/Basel, Itävalta: RB Salzburg, Belgia: Club Brugge, Etelä-Korea: Jeonbuk, Kazakstan: Astana, Kreikka: Olympiakos, Suomi: HJK, Venäjä: Zenit, Puola: Legia Varsova... Lista on loputon jos haluaa kaivella tilastoja. Samahan toistuu useimmissa lätkäsarjoissakin. Mestarit on vuodesta toiseen samoja.
HUOM HUOM!! Euroopan ja pohjolan jääkiekon pääsarjat on nykyään todellisia surmanloukkoja vedonlyöjälle. Näistä sarjoista on tehty tahalteen niin tasaisia ja ympäripyöreitä, että niillä ei rahaa tehdä. Esim. SM-liigassakaan on enää vaikea löytää "logiikkaa" tulosten takana.
Yksittäistenkin otteluiden tuloksissa on vuodesta toiseen samankaltaisuutta. Vaikka olis mestarijoukkue saattaa sarjassa olla joku joukkue joka on kuin piikki mestarin lihassa eli tätä joukkuetta vastaan mestarijoukkueella on aina vaikeuksia. Tällaiset yksityiskohdat on otettava veikkaamisessa huomioon.
Mutta varsinkin sarjan loppuvaiheissa mestaruutta oikeasti tavoittevat jengit petraa kirii ja niitä on edullista pelata silloin singleinä. Sarjan alkuvaiheissa ei monesti pysty hahmottamaan miten joukkueet tulee menestymään. Joku aloittaa sarjan hyvin, mutta voi hyytyä hyvinkin pahasti ja tappelee putoamista vastaan. - Anonyymi
HJK voittaa nykyään mestaruuden jos voittaa rimaa hipoen, koska sen on hävittävä tahallaan tietty määrä otteluita Veikkauksen säännösten mukaan. HJK:lla olisi liian helppo rahastaa, jos se olisi niin ylivoimainen kuin aikaisemmilla vuosikymmenillä. Täysin valtioneuvoston säätelemää tulojen keruuta.
Veikkaus voittaa aina mikäli olet normaali vedonlyöjä. Kehittynyt vedonlyöjä tietää systeemin salat ja ajoittaa vetonsa oikeisiin päiviin ja hetkiin.- Anonyymi
Allekirjoittanut on huomannut jo vuosia sitten, että Euroopan suurten seurojen kertoimet ovat surkeita alikertoimia. Esim. Liverpoolin kertoimet olivat ihan suolenmutkasta jo puoli vuosikymmentä sitten, vaikka mestaruus ei vielä ollut lähelläkään. Kyllähän nämä suurseurat yleensä useimmat matsinsa voittavat, mutta kannattaako niitä pelata jollain 1.15 -kertoimella? Mieluumminkin on ollut järkevää pelata tasoitusvetoja niiden voittoa vastaan. Nyt kun uusi kausi on ovella, pitäisi ruveta miettimään, mitkä suurseurat voisivat kenties kompuroida kauden alussa, eli mitä vastaan kannattaisi pelata. Bayern ja PSG varmaan voittavat lähes kaikki kotimaan sarjan pelit, mutta tuntuisi houkuttelevalta pelata esim. Barcaa ja Liverpoolia vastaan, koska ne eivät ihan niin ylivoimaisilta tunnu enää tulevalla kaudella. Toki parhaat pelikohteet taitavat löytyä muualta kuin jättiseurojen matseista.
allekirjoittanut
- Anonyymi
Mikset valittamisen sijaan veikkaa voittavia kohteita?
- Anonyymi
Meikäläisen tuurilla ei ole voittavia kohteita, kun osumat kiertää meikäläisen vedot.
- Anonyymi
Monilla seuroilla kesä (ja loma) jäi tänä vuonna tyngäksi. Turnausväsymystä on takuulla luvassa vähän siellä täällä ja siksi outoihin kompasteluihin on syytä varautua tänä syksynä enemmän kuin aiemmin. Onnea peleihin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen885023Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1774378Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1664284Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik893485Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast163224Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi142932Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa362919Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä22786Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL542658Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!291854