Pääministeri Marin vinkuu

Kun Niinistö ojentaa. Voi voi, ei ole vielä Marin oppinut läksyjään.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Presidentti on pitänyt yleisluontoisen ulkopolitiikkaa käsittelevän puheen suurlähettiläspäivillä. Kommenttisi perusteella et ole sitä lukenut, kuunnellut saati sitten ymmärtänyt.

Äänestä

Ainoa vinkuja on aloittaja. Marin piti suurlähettiläspäivillä erinomaisen asiantuntevan puheen.

Äänestä

Saattepa nähdä mitä tästä seuraa kun Marin päsmäröi.

Äänestä
  • Seuraavaksi Marinista tulee presidentti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Seuraavaksi Marinista tulee presidentti.

    Allah, suuri Manito tai joku muu työvuorossa oleva Jumala meidät siitä varjelkoon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Seuraavaksi Marinista tulee presidentti.

    Se olisi ihan oikea rangaistus suomalaisille!

    Äänestä

Silloinpas ei sotke maan asioita kun mitään valtaa ei ole eikä tule... onneksi.

Äänestä

"Talouskasvu on keskeinen hyvinvoinnin kasvun lähde, ja työn tuottavuus on pitkällä aikavälillä sen tärkein tekijä. Siksi on älyllisesti epäloogista haikailla lyhyemmän työpäivän perään, jos ei ole valmis tekemään uudistuksia, jotka nopeuttavat tuottavuuskasvua ja vapaiden käsiparien löytymistä.

Populististen ”kikkakuutosten” sijaan Marinin olisi syytä keskittyä tuottavuuskasvun edellytysten ylläpitämiseen ja vahvistamiseen.

Tuottavuus kasvaa paremman teknologian paremman käytön ansiosta. Katse ja toimintatarmo on keskitettävä kilpailu- ja innovaatiopolitiikkaan, investointeihin kannustaviin veronalennuksiin sekä työmarkkinauudistuksiin, jotka toisivat investoijille näkymän siitä, että käsipareja riittää koko investoinnin juoksuajaksi."

Yllä oleva lainaus Sanna Marinin puheesta saa minut mietteliääksi 🤔
Hyvin mietteliääksi siittä, onko Suomi enää arvojensa tasalla.

ST

Äänestä
  • Jäi yllä olevasta viestistä kokonaan pois Sanna Marinin lausunto.
    Elikkä..

    DP:n puheenjohtajan Sanna Marinin työaikapuheista on noussut vilkas ja kiivas keskustelu. Marin sanoi maanantaina Tampereen puoluekokouksessa pitämässään linjapuheessaan, yksi tapa jakaa vaurautta reilulla tavalla on työolojen parantaminen ja tehtyjen työtuntien vähentäminen siten, ettei palkkataso heikkene,

    ST

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun Niinistö ojentaa. Voi voi, ei ole vielä Marin oppinut läksyjään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu