Nyt kiiltää vessa.

Finnair, UPM, Swissport Finland... Pääministeri Marin kommentoi rajuja yt-uutisia: ”Toimiin on jo ryhdytty”
Hattu kouraan ja kerjuulle Italiaan.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Annapa linkit aloituksen väitteisiisi, muutoin hörönlöröä.

Äänestä

Niin, mitäpä jos joskus suomalainenkin myyntimies ja yritysjohto nostaisi perseensä ja lähtis tekemään kauppoja? Ottas paljon korkeemman kustannusmaan Ruotsin kollegoilta oppia. Ei duunari joka tekee tuotteen jouda sitä myös hoitamaan asiakkaalle vaikka firmojen johto jatkuvassa palkkiopöhnässä niin tuntuu luuleevankin, koska kaikki kaatuu heidän niskoilleen.

Äänestä
  • Mitähän sinä sönkötät? Ruotsilla on kruunu jolla se voi hallita kilpailu kykyään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Finnair, UPM, Swissport Finland... Pääministeri Marin kommentoi rajuja yt-uutisia: ”Toimiin on jo ryhdytty”
Hattu kouraan ja kerjuulle Italiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu