Kaipolan paperitehdas laitetaan sitten kiinni , tehtaan edustajan haastattelusta muutama poiminta ; verot ja kulut nousseet , logistiikka kustannusten nousu ( lue polttoianeen hinnan korotus ) , yksittäisen ihmisen palkkakulut , ja monia muitakin syitä , juu paperin kysyntäkin laskenut , on kuitenkin enää ainut sanomalehtipapritendas Suomessa , vaan ei enää kauaa. Herääkin kysymys oliko Sanna Marinin möläytys 6 tunnin työpäivästä se viimeinen naula arkkuun ?
Oliko 6 tunnin päivä naula arkkuun ?
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Petteri Orpon mielestä paperitehtaan sulkeminen oli Sanna Marinin ja hallituksen syytä ! Olen täysin samaa mieltä , ja tämä on vasta alkusoittoa , tulee lisää saatte nähdä !
Marin yrittää saada huomion tällä 6 tunnin työpäiväjutullaan pois tärkeistä asioista.
Täysi kaaoshan on tulossa muutaman kuukauden aikana, hallitus ei ole keskittynyt tärkeimpiin asioihin lainkaan, velkaa tehty ja rahat upotettu kaikkeen turhuuteen, kaiken tumpeloinnin lisäksi tämä eu-elvytysmiljardit, alamäkeä mennään ja vauhti vaan kiihtyy.
Tehtaita suljetaan ja työttömiä tulee tuhansittain lisää lyhyessä ajassa.
Eikö jo olemassa olevat 400000 työtöntä herätä Mariinia ja hallitusta ruususenunista?