Palvovatko ateistit Atea?

Ate on tuhon, harhakuvitelmien ja mielettömyyden jumalatar. Kysyn myös, miksei tästä liikkeestä käytetä nimitystä atelaisuus?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Zeuksen tytär eli rakkaus, sitä se rakkaus teettää.

Äänestä
  • Jeesus oli esiaviottman seksin hedelmä, Krisityt palvovat myös Häntä!
    t. avaaja

    1Äänestä

Ateisti rakastui Ateen ja joutui turmion tielle, sillä teot jolla hän luuli tulevansa Aten suosioon vei häntä yhä syvemmälle suohon.

Äänestä
  • Jumala vie, turmioon vie teistin tie

    1Äänestä

Luotan henkeni Ateen, myös Brembo saa täyden uskoni.

Äänestä

kaikissa ääriaineksissa, niin uskovissa kuin myös ateismissa. valitettavasti tiivistyy ihmisten yksinkertaisuus, kohtaamattomuus tylsistynyt ja aggressiivinen passiivisuus, negatiivisuus, rakkaudettomuus. Ollaan tuomitsemassa helevettiin, tai sitten verrataan johonkin saunatonttuihin uskoviin. keksitään joku todella suuri älynväläys kuten spagettihirviö ja kaiken Luojaa verrataan makaroniin. Vaihdetaan Raamattua pornolehtiin ja istutaan toreilla maailman viisaimpina olentoina. Kyllä typeryyttä löytyy pikkulusikalla myös uskovissa jotka rinta rottingilla ovat olevinaan pelastuneita samalla kun paiskovat tuomioitaan ympäristömyrkyn teholla, Uskonnolliset ainekset ilman syvempää hengellistä valaistumista suorittavat myös terroritekoja ja levittävät väärää todistusta Jumalasta väkivallan airuena. Aivan kuin sanomaa pitäisi viedä eteenpäin väkivallalla ja kuolemalla uhkaamalla. Kuinka paljon on uhreja, kuolemaa uskonnollisen syyn vuoksi, joka on tuhonnut aivot kuten huumeet toimintakyvyttömiksi omantunnon kadotessa. Mielenterveysongelmat voivat aiheutua ja syntyä myös liiallisesta paatoksesta ja tuputuksesta ja se on sitä indokrinaatiota hienommin ilmaistuna. Molemmilla rintamilla tapahtuvaa aivopesua, jota esiintyy valitettavasti tänäkin päivänä vähän "paremmissa" seurakunnissa. Kokemusta on monesta uskonlahkosta vierailijan ja tarkkailijan ominaisuudessa ja kirkon parissa myös mikä foorumi on koti ollut aina. Jeesus Kristus ei perustanut kuitenkaan mitään uskonnollista koneistoa. Todennäköisesti löytyisi paljon saneerattavaa, mikäli asioita katsotaan persoonallisen lähettilään muistilehtiöstä

Äänestä
  • Oliko tämä keskustan vastaus eli ei olla kumpaakaan mieltä.

    1Äänestä

Tää ei ole suuri sala , Testi on selgärangaton limainen kala
vala kala vala tee kavala siellä alttarilla kirkossa on Jumala

t . avaaja la

1Äänestä
  • Onko se, se kala, joka on uskovaisten autojen perseessä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko se, se kala, joka on uskovaisten autojen perseessä.

    Pelkkä kaasuttelu paikoillaan saa virneen levenemään Sunnuntaikirkossa. Takana istuvien rukoukset ja vaitukset.

    Äänestä

Kristittyjen+jumala+ja+jesse+ovat+ihan+yhtä+totta+kuin+aku-ankka.+Kaikki+rukouksetkin+toimii+100%+yhtä+hyvin.++HEH+HEH+HEH+...+Kokeilkaa+vaikka,+jos+ette+usko.T.+Pastafar

2Äänestä

Minä olen Atte Ateisti.

Ate-teistit ovat vääräuskoisia ja joutuvat Helvettiin!

Äänestä
  • Sisältää Plussan: Ei

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ate on tuhon, harhakuvitelmien ja mielettömyyden jumalatar. Kysyn myös, miksei tästä liikkeestä käytetä nimitystä atelaisuus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu