Wisconsinin osavaltion Kenosha-kaupungissa tapahtui viikko sitten yhden mustaihoisen ampuminen poliisin toimesta. Hän kuitenkin selviytyi hengissä.
Pari päivää sitten kolmea BLM- mellakoitsijaa ammuttiin yhteenotossa. Kaksi heistä kuoli ja yksi haavoittui pahasti. He kuuluivat antifa- , äärivasuri- ja anarkisti- ryhmittymään.
Yhdysvaltain, länsimaiden ja Suomenkin valtamediat ovat nyt sivuuttaneet täysin nuo kolme uhria ja keskittyvät vain poliisin uhriin! Mistäköhän se johtuu?
Vastaus on selvä! Poliisin ampuma uhri on musta, mutta mellakoivat uhrit olivat valkoisia. Näet vain mustien elämillä on väliä. ;-)
Anarkistien elämillä ei ole väliä!?
7
82
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäköhän suomalaisanarkistit ajattelevat tuosta tilanteesta?
Ensin anarkistit vaarantavat terveytensä ja jopa henkensä mellakoidakseen mustaihoisten puolesta. Sitten kun tulee anarkistiuhreja, ei heistä välitä mustat eivätkä vasurimediat!?
Ja vain siksi, että nuo mellakoitsijat ovat valkoisia. Eikö kyse ole melkoisesta epälojaaliudesta, petturuudesta ja ennen kaikkea siitä " kauheasta " rasismista?!
Voi kysyä täysin oikeutetusti: Ovatko anarkistit hyväuskoisia hölmöjä, joita vasurieliitti käyttää härskisti hyväkseen?- Anonyymi
Onko täällä Anarkisti palstalla ketään vai onko tämä aivan kuollut palsta ja kaikki on tuolla Maailman menoa palstall.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko täällä Anarkisti palstalla ketään vai onko tämä aivan kuollut palsta ja kaikki on tuolla Maailman menoa palstall.
Ei o ketään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei o ketään.
Mene Maailman menoa palstalle. Siä on porukkaa. ;itä sää täällä rä,,it yksikses.
- Anonyymi
No tulihan tuossa kolme kommenttia peräperään! ;-)
Pyrin kirjoittamaan aiheen mukaiselle palstalle, jos vain sellainen löytyy. Jos ei löydy, niin kirjoitan Yleistä Politiikasta- palstalle.
Maailman Menoa- palsta on aiheeltaan liian laaja. Sinne tulvii kaiken maailman avauksia kaikesta mahdollisesta.
Hyvät avaukset siten hukkuvat huonojen sekaan ja vanhentuvat jo tunneissa. Ei se ole mielekästä keskustelua. - Anonyymi
Kyllä anarkistien elimillä on väliä. Ympäri maailman sairaaloissa on huutava pula niistä. Terveitä elimiä ei pidä väheksyä.
- Anonyymi
Terveitä elimiä!? DDDD
Ainakin ne on hyvin säilötty kaikilla mahdollisilla huumeilla, lääkkeillä ja kemikaaleilla....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351353Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941295- 1571188
- 681021
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819