Onko se viinataivaassa?
Juopon elämä kuoleman jälkeen
Anonyymi
10135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kaikilla sama osoite, mullaksi joko suoraan tai ensin tuhkaksi.
Siinä se.
Kyllä pahat ihmiset helvettiin menee, sinne vaan Aatun ja esim. Gaddafin seuraksi kaikki kusipäät, tervemenoa!
Gaddafin saivat mielenosoittajat ja muuttivat maasta helvetin.
Eipä taida olla vuoronumeroita kuolemanjälkeisiin paikkoihin.
On alkoholisteja, jotka eivät täällä maan päällä ole päässeet eroon viinasta. Kahleet ovat olleet liian tiukassa. He ovat kuitenkin tiedostaneet ongelmansa, katuneet sitä aidosti, pyytäneet Jumalalta siitä vapautumista, yrittäneet sitä, pyytäneet kuoleman lähestyessä Jeesukselta armoa ja apua kaikesta sydämestään. He ovat siirtyneet taivaan kirkkauteen ja huomanneet olevansa täysin vaipaita siteistään ja kivuistaan. Olkaa Siunattuja!
Niin kuolemaan päättyy alkoholistin alkoholismi, se on varma se.
Viinataivaassa ei iloliemi eikä blandrinki lopu
Kadotukseen menevät kaikki ketkä eivät usko ja turvaa Jeesukseen. Kaikki ne ketkä katsovat ristillä kärsivää ja kuolevaa Jeesusta, pilkalla tai välinpitämättömyydellä joutuvat helvettiin. Se kuka uskoo Jeesukseen ja luopuu siten pahuudesta sydämessään pääsee taivaaseen. Pahuutta on kaikki valheeseen juurensa juontava. Pahuutta ei siis ainoastaan ole ilmeiset asiat, vaan myös esimerkiksi se, että palvoo vääriä jumalia tai että elää elämänsä itselleen tai alkoholille.
Parannuksen tekeville juopoille on tilaa taivaassa. Juopon taivas on sama kuin kaikkien muidenkin, niin myös juopon helvetti.
sinähän juuri valehtelet
Mikäs siellä ollessa, siellähän ei edes krapulaa tunneta.
Sitäpaitsi laulunkin mukaan: " Onpa taivaassa tarjolla lapsillekin... "
Kyllä siellä kelpaa.