Olisin miettinyt auton ostoa sakasta, mutta en ole kauheasti löytänyt arvosteluja saka:sta, niin mietin tässä että onko ihmisillä mitään kokemuksia huonoja tai hyviä Suomen Autokauppa oy:stä?
Kokemuksia Saka autokaupasta?
Anonyymi
61772
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Samallainen kauppa kun muutkin.
Tutki auto tarkasti että tiedät mitä ostat.
Ei tarvi sitten jälkikäteen ihmetellä.
Jälkimarkkinointi vähän niin ja näin.
Ota joku tietävä mukaan jos et luota itseesi.
Jälkimarkkinointi on erittäin, erittäin huonoa. Kauppojen purku vikojen ilmetessä oli painajaismaista ja vaati sen, että itse soitti useammalle ihmiselle useamman kerran, uhkaili kuluttajasuojalla ja luki myyjälle Finlexistä, että kotimyynnissä on oikeus kauppojen purulle. Silti sai osakseen lähinnä raskasta huokailua ja vähättelyä. Rahoja odotetaan takaisin vielä näin yli kuukausi myöhemmin.
Jos autosta tulee jotain reklamoitavaa, et saa asiaa millään selvitettyä: viesteihin ei vastata, vastuuta siirrellään, esimiesten numeroita ei suostuta antamaan jne. Ilmeisesti eivät autojakaan sen suuremmin tarkasta, eli sieltä saattaa paljastua ihan mitä tahansa.
Osta auto jostain muualta. SAKA:n toiminta on luokatonta.
Edelleen tutki hyvin. Sama mistä ostaa jos auto hyvä.
Osta joku lisäturva jos vielä mietityttää että uskaltaako ostaa.
Ostat varman merkin niin ei tule murheita.
Unohda saksalaiset.
Ei auta sakan lisäturva
saka myy e mersua fmg-108 2017 vuosimallisena auto rekistöröity 3/2016 ja vielä suomi autona auto kumminkin 2 kilpinen
Linkki puuttuu. Muuten ei ole uskottava väite. Kamuxilta ja Sakalta kyllä valehtelu onnistuu, sitä en epäile.