Trump ja vaalivilppi

Trumpin voittoa vastaan tullaan mahdollisesti näkemään mellakoita. Trumpin vaalivoitto saa vastustajat epäilemään vaalivilppiä.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Valko-Venäjän tapahtumat. Häviäjät eivät hyväksy vaaleja.

Äänestä
  • Tämä mies Biden epäilee Trumpin vaalivoittoa On uhannut armeijan väliintulolla, jos Trump voittaa. Fox News... https://youtu.be/GqlbR38zr-c

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämä mies Biden epäilee Trumpin vaalivoittoa On uhannut armeijan väliintulolla, jos Trump voittaa. Fox News... https://youtu.be/GqlbR38zr-c

    Kenraali Milley on luvannut kunnioittavansa vaalitulosta. Mikä armeija kantaa Trumpin pois Valkoisesta talosta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kenraali Milley on luvannut kunnioittavansa vaalitulosta. Mikä armeija kantaa Trumpin pois Valkoisesta talosta?

    Mellakkajoukot, jotka ovat riehuneet kaduilla jo useita kuukausia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämä mies Biden epäilee Trumpin vaalivoittoa On uhannut armeijan väliintulolla, jos Trump voittaa. Fox News... https://youtu.be/GqlbR38zr-c

    Mitä lääkärit ovat mieltä Biden uhkauksella väkivallalla Trumpia vastaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mellakkajoukot, jotka ovat riehuneet kaduilla jo useita kuukausia.

    Mellakkajoukot lähtee paskat housuissa karkuun,kun panssarivaunut tuodaan kaduille T:hiihtäjä 47 härmästä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämä mies Biden epäilee Trumpin vaalivoittoa On uhannut armeijan väliintulolla, jos Trump voittaa. Fox News... https://youtu.be/GqlbR38zr-c

    Miten ihmeessä Biden saisi armeijan liikkeelle vaaleilla valittua pressaa vastaan?
    Ei sentään noin tyhmä saisi olla.

    Äänestä

Trumpilla on valtaisa kansansuosio, sitä ei ehkä ymmärrä jos lukee vain suomalaisia vassarilehtiä, jotka inhoavat Trumpia ja artikkelit hänestä aivan alaarvoista valehtelua. Jopa demokraatit alkavat myöntää että jos ei ihmeitä tapahdu, Trump voittaa.

Jos joku huijaa vaaleissa, se on demokraatit jolle ei käy ID äänestettäessä, kuten muissa sivistyneissä maissa on tapana. Jopa DNC-kokoukseen tarvitsee ID:n, niin ei muka vaaleissa käy. Ja sitte ne mail-in ballotit jotka voi väärentää kuka tahansa. Siksi kai demokraatit ne haluaakin. Alkaa tulla ääniä kuolleilta.

Äänestä
  • Sinä se vain jaksat. Miten mielipidetiedustelut on järjestetty tähän saakka, kun sinun mukaasi Trumpilla on valtaisa kansansuosio. Korostan, valtaisa. Ja silti Biden johtaa selvästi.

    Mitä ovat ne oikeistolehdet, jotka kertovat totuuden. Niitä kun ei tunnu kovinkaan suurta määrää mistään löytyvän? Ettei nyt vaan ole kysymys epävakaasta mentaalisesta tilastasi? Toisin sanoen oma korvienvälisi näyttää sinulle maailman hieman vääristyneenä. Siinä maailmassa Trump on korkean luokan kansanjohtaja, jonka suosio hipoo tähtiä. Siinä maailmassa Trump on loistokkaasti johtanut Corona-taistelua esimerkillään.

    Äänestä

  • Biden johtaa galluppien mukaan n. 8 prosenttiyksiköllä ja se on kahden ehdokkaan vaalissa paljon. Jos Trumpilla on valtava kansansuosio, niin Bidenillä on vielä valtavampi.

    Äänestä

Onko tämä Biden oikeasti olemassa? Kuka parodioi tässä Bideniä? Trumpia parodioi se yksi näyttelijä.

Äänestä

Biden saa ihmiset hymyilemään.

Äänestä

Biden voittaa äänissä, mutta äännestäjät ovat kirjoittaneet Biden lappuun" Aku Ankka"

Äänestä
  • Kop kop. - "Kuka siellä?" Kop kop. - "Kuka siellä?" Kop kop. - "Kuka siellä?" Kop kop. - " Kuka siellä?

    Äänestä

Suurin osa Trumpin apureista on rikollisia tunareita. Ei Trumpin itsensä edes tarvitse aina tehdä mitään väärää, apurit osaavat kyllä sählätä. Ja pelastaakseen oman nahkansa, ilmiantavat Trumpin.

Tuhannet Trumpin kannattajat tulevat äänestämän kahdesti. Vuosi vankeutta eikä toivoakaan armahduksesta Kamalalta.

Äänestä
  • Kuka Trumpin apureista jää seuraavaksi kiinni jostain rikoksesta? Miljardeja virtaa heidän käsiensä läpi. Kiusaus omaan ja lähipiirin hyötymiseen jollakin "nerokkaalla" tavalla on suuri.

    Äänestä

Ja Trumpin vaalitappio saa Trumpin kannattajat uskomaan vaalivilppiin. Itse asiassa juuri Trump on rummuttanut vaalivilpin mahdollisuutta ja jopa kehottanut äänestäjiä syyllistymään rikokseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Trumpin voittoa vastaan tullaan mahdollisesti näkemään mellakoita. Trumpin vaalivoitto saa vastustajat epäilemään vaalivilppiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu