Miehet luotu johtamaan

Raamatun mukaan nainen vei syntiin jonka takia hän synnyttää kivulla ja on halu miehiin mutta oltava hiljaa kotona.
NAINEN on huono johtaja epämääräinen kipujensa orja ja epävakaa tunteiden vietävissä esim Angela Merkel.
MIESon vakaa turvallinen ja hänellä on luontaista auktoriteettia ja hän ei horju ja heilu. Mies päättää loogisesti ja herättää kunnioitusta kuten Trump.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Juuri näin.

Äänestä

Entä se luonnollinen auktoriteetti perheen isä siellä baarissa kännipäissään?
Tai se lasten hipelöitsijä mies?

ST

Äänestä
  • juu+pall.....t+vie+miestä+eikä+aivot!!!!!+90%+ukoista+ajattelee+pal...a.ja+sit+ihmehtellään+kuinka+täs+taas+kävi+näin!!!+kyllä+se+on+niin+et+parisuhtees+nainen+ja+mies+päättää+yhdessä+tasapuolisesti+tai+sit+pelkkä+nainen+päättää..m39v

    Äänestä

Naiseen ei kannata luottaa. Ei toisen naisen eikä miehen.Etenkään parisuhteissa. Rahaa ei kannata lainata naiselle eikä kellekään. Mitään siitä ei hyödy lainaaja ja välillä nainen jättää maksamatta velkansa. Mulke on käynyt niin. Enää en lainaa. Otin lainaamani rahat erään naisen jääkaapista, astioiista ja maustehyllystä kun katselin että vai ei ole nyt takasmaksaa.

Muovipussiin otin velan.

Äänestä

Ei 'halu miehiin', vaan omaan mieheensä. Iso ero. Joka toiseen ohikulkevaan kaksilahkeiseen halun tunteminen on sitä Huxleyn uutta uljasta maailmaa. Suomalainen nainen paljolti käyttäytyy nykyään siten, valitettavasti. Se ei todellakaan ole normi maailmalla yleensä. Suomi ei enää pitkään aikaan ole ollut kristitty maa. Nyt kannattaisi tulla uskoon, koska ylöstempaus on ehkä hyvinkin lähellä. Kukapa haluaisi jäädä tänne vaivanaikaan? Silloinkin voi vielä pelastaa sielunsa, mutta se ei enää tapahdu pelkästään armosta, vaan tarvitaan myös omia tekoja. Luultavasti joutuu mestattavaksi. Juuri nyt on päätöksen teon aika, jos olet viisas.

Äänestä

Yleisesti on niin, ettei kukaan, joka haluaa olla johtaja, ole sopiva johtajaksi. Oikea johtaja on palvelija, muta ne jotka yleensä haluavat johtajiksi, haluavat olla palveltuja,.

Äänestä
  • Totta turiset. Johtajaksi ei pyritä, vaan pyydetään. Niin naisia kuin miehiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Raamatun mukaan nainen vei syntiin jonka takia hän synnyttää kivulla ja on halu miehiin mutta oltava hiljaa kotona.
NAINEN on huono johtaja epämääräinen kipujensa orja ja epävakaa tunteiden vietävissä esim Angela Merkel.
MIESon vakaa turvallinen ja hänellä on luontaista auktoriteettia ja hän ei horju ja heilu. Mies päättää loogisesti ja herättää kunnioitusta kuten Trump.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu