Väinö nyt luokanopettaja

Haha,
SNKY:n kotisivulla "puoluejohtaja" Kusima ilmoittaa nyt ammatikseen luokanopettaja.

Homma nousussa kun ylentää itse itsensä koulunkäyntiavustajasta tuohon :-)))
2460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... taannoin Väinön opetussessio loppui lyhyeen. Koulun tavotteiden kannalta hyvä niin...

Äänestä

Herra osoitettiin Työvoimatoimistosta ns. velvoitetyöllistetyksi Padasjoen yläasteelle. Opetushommat eivät kestäneet montaakaan päivää, kun Padasjoen koulutoimen -ja kunnanjohtajaa informoitiin, mikä Kuisma on miehiään. Sitten Kuisma kiikutettiinkin "korvasta" koulutontin rajojen ulkopuolelle. Hyvä niin!

Näköjään hän uskollisesti muutaman päivän kestäneen työsuhteen jälkeen käyttää luokanopettajan titteliä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lurkkeristi kirjoitti:

Haha,
SNKY:n kotisivulla "puoluejohtaja" Kusima ilmoittaa nyt ammatikseen luokanopettaja.

Homma nousussa kun ylentää itse itsensä koulunkäyntiavustajasta tuohon :-)))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu