JT tiedottaa; Vain JT eivät ole hylänneet Jumalaa

Anonyymi

ME JT katsomme eteenpäin tähän siunattuun odotteeseen emmekä koskaan hylkää Jumalan , tosi jumalan, palvontaa.
Jatkamme totuuden tiellä, sillä maailman lahkot ja ateistit katoaa ja heidän himonsa, JT tekee Jumalan tahdon, he pysyvät kartalla opastamassa iankaikkisesti.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olette eksytettyjä. Olette vartiotornilahkon hypnotisoimia.
      Kuvittelette itsestänne liikoja.
      Joka itsensä ylentää, se alennetaan.

      • Anonyymi

        Raamatun sana osoittaa ihan muuta mitä höpiset, jt ei eksytä


    • Anonyymi

      JT palvoo varsinaista saatanaa, hallintoelintä.

      • Anonyymi

        Olet sekaisin, Raamattu palauttaa järkesi


    • Anonyymi

      Olen iloinen puolestanne, että olette päättäneet pysyä Jehovan puolella kaikkialla kaikkeudessa monin tavoin. Osa jäsenistänne saattaa tosin mennä saatanan puolelle, mutta te tunnutte olevan totuudellinen Jumalan palvelija.
      Ja nekin palvojista, jotka menevät Saatanan puolelle luultavasti tulevat heitetyksi ulos Karitsan häistä sidottuina, koska heillä ei ole hääpuku kunnossa. Eli Jehova pelastaa omat palvojansa pimeyteen saatanan vallasta. Ainakin minulle hän sanoi, että Jehovan todistajat ovat ainoa seurakunta, joka tekee työtään myös pimeydessä. Ja siitä olen erityisen ylpeä; Jehova sanoi.
      Kiitos Jehovalle siitä, että pysytte hänen tosi palvojanaan! Aamen.

      • Anonyymi

        Kiitos veli!


    • Anonyymi

      Uskomatonta, vain jt

    • Anonyymi

      Tämä on valitettava totuus

    • Anonyymi

      Totta, vain JT on Jumalan linjalla, muut menee saattnan tahtiin!

      • Anonyymi

        Juu ja omasta halusta!


    • Anonyymi

      vartiotorni kieltää Jumalan.

      Joh. 1:1 "Sana oli Jumala" elikkä Jeesus oli Jumala, Jeesuksessa puhui Jumala.

      2 Kor. 5:19 Sillä Jumala oli Kristuksessa ja sovitti maailman itsensä kanssa eikä lukenut heille heidän rikkomuksiaan

      -mutta vartiotorni selittää Jeesuksen enkeli Mikaeliksi.
      miksi sitten lahkojehoova murhasi viattoman enkelin ristille ?

      • Anonyymi

        Vartiotorni on pihalla kuin lumiukko.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      325
      9065
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      83
      5618
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      333
      5130
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      72
      3571
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3012
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      60
      2406
    7. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2352
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2288
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2256
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      2153
    Aihe