ME JT katsomme eteenpäin tähän siunattuun odotteeseen emmekä koskaan hylkää Jumalan , tosi jumalan, palvontaa.
Jatkamme totuuden tiellä, sillä maailman lahkot ja ateistit katoaa ja heidän himonsa, JT tekee Jumalan tahdon, he pysyvät kartalla opastamassa iankaikkisesti.
JT tiedottaa; Vain JT eivät ole hylänneet Jumalaa
13
61
Vastaukset
- Anonyymi
Olette eksytettyjä. Olette vartiotornilahkon hypnotisoimia.
Kuvittelette itsestänne liikoja.
Joka itsensä ylentää, se alennetaan.- Anonyymi
Raamatun sana osoittaa ihan muuta mitä höpiset, jt ei eksytä
- Anonyymi
JT palvoo varsinaista saatanaa, hallintoelintä.
- Anonyymi
Olet sekaisin, Raamattu palauttaa järkesi
- Anonyymi
Olen iloinen puolestanne, että olette päättäneet pysyä Jehovan puolella kaikkialla kaikkeudessa monin tavoin. Osa jäsenistänne saattaa tosin mennä saatanan puolelle, mutta te tunnutte olevan totuudellinen Jumalan palvelija.
Ja nekin palvojista, jotka menevät Saatanan puolelle luultavasti tulevat heitetyksi ulos Karitsan häistä sidottuina, koska heillä ei ole hääpuku kunnossa. Eli Jehova pelastaa omat palvojansa pimeyteen saatanan vallasta. Ainakin minulle hän sanoi, että Jehovan todistajat ovat ainoa seurakunta, joka tekee työtään myös pimeydessä. Ja siitä olen erityisen ylpeä; Jehova sanoi.
Kiitos Jehovalle siitä, että pysytte hänen tosi palvojanaan! Aamen.- Anonyymi
Kiitos veli!
- Anonyymi
Uskomatonta, vain jt
- Anonyymi
Tämä on valitettava totuus
- Anonyymi
Totta, vain JT on Jumalan linjalla, muut menee saattnan tahtiin!
- Anonyymi
Juu ja omasta halusta!
- Anonyymi
vartiotorni kieltää Jumalan.
Joh. 1:1 "Sana oli Jumala" elikkä Jeesus oli Jumala, Jeesuksessa puhui Jumala.
2 Kor. 5:19 Sillä Jumala oli Kristuksessa ja sovitti maailman itsensä kanssa eikä lukenut heille heidän rikkomuksiaan
-mutta vartiotorni selittää Jeesuksen enkeli Mikaeliksi.
miksi sitten lahkojehoova murhasi viattoman enkelin ristille ?- Anonyymi
Vartiotorni on pihalla kuin lumiukko.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492048Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3061749- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671160
- 251071
- 481017
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23957