Suomi on jatkossa euroopan lypsylehmä

Pelastuspaketin hyväksyminen viimeistelee asian. Seuraava paketti on tulossa alkuvuodesta. Kun katsoo eteläeuroopan tilannetta niin ei tarvitse yhtään ihmetellä. Lomailijat ovat karkonneet.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tukipaketeista voisi järjestää lottoarvonnan tyyppisen viihdeohjelman jossa saa arvuutella montako miljardia nettomaksamme taas etelä ja itäeurooppaan. Pääpalkintona kiitoskirje pääministerin apulaisen sijaislomittajan apulaispäällikön vessan siivoojalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pelastuspaketin hyväksyminen viimeistelee asian. Seuraava paketti on tulossa alkuvuodesta. Kun katsoo eteläeuroopan tilannetta niin ei tarvitse yhtään ihmetellä. Lomailijat ovat karkonneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu