Nyt kuohuu idässä ja lännessä., valkovenäjä kohta varmaan räjähtää venäjä tukeeko mulkvist lukasenkohoa. Venäjä Putinin vastainen oppositio siis enemmistö nousee. USA ROTUMELLAKAT VÄKIVALTA Sekavat presidentin vaalit. kysyn räjähtääkö tämä paska pitemmälle mailmalle.?
KUOHUVA VUOSIKYMMEN
Anonyymi
3
78
Vastaukset
- Anonyymi
Näyttää ainakin siltä että Suomen päättäjät ja Natottajat haluavat päästä mukaan siihen leikkiin, kaikin keinoin.
Enpä ole täälläkään nähnyt muiden kuin Venäjän tiltujen puolustavan esim. ulkomaisia joukkoja Valko-Venäjälle. Jopa tappamaan toisia slaaveja. Suomen NATO-jäsenyyttä kannatetaan edelleen siksi, että NATO-maissa on rauha.
- Anonyymi
Kokoomuksen puoluekokous esitys. Suomen haettava nato jäsenyyttä välittömästi,tämä esitys hylättiin äänin 270,4-144,2 että se siitä natosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-458930Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036448Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain865976Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1254643- 1614498
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.783096- 1662250
- 652138
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592076- 491861